W ubiegły poniedziałek (3 maja 2021) Melinda Gates i Bill Gates wydali wspólne oświadczenie w mediach społecznościowych, za pośrednictwem którego poinformowali, że biorą rozwód. Współzałożyciel firmy Microsoft oraz przedsiębiorczyni zdecydowali się na taki krok po 27 latach małżeństwa. Jaka była przyczyna rozpadu ich związku? Prezentujemy pełną treść wydanego przez nich oświadczenia. 

Melinda Gates i Bill Gates rozwodzą się! 

Bill Gates i Melina Gates poznali się w 1987 roku podczas konferencji firmy Microsoft. Siedem lat później, a dokładnie 1 stycznia 1994 roku wzięli ślub. Mają dwie córki - Jennifer i Phoebe oraz jednego syna, Rory’ego. Niestety wszystko wskazuje na to, że mierzyli się ostatnio z poważnymi problemami w związku. Na początku maja tego roku małżonkowie poinformowali bowiem o rozwodzie. Jak dowiadujemy się z wydanego przez nich oświadczenia, liczne przemyślenia oraz praca nie pomogły w naprawie łączącej ich relacji. Mimo rozwodu, na który się zdecydowali, nie zrezygnują z prowadzenia fundacji, którą udało im się wspólnie stworzyć wiele lat temu.

„Po wielu przemyśleniach i ciężkiej pracy podjęliśmy decyzję o zakończeniu naszego małżeństwa. W ciągu ostatnich 27 lat wychowaliśmy troje niesamowitych dzieci i zbudowaliśmy fundację, która działa na całym świecie, a także umożliwia ludziom prowadzenie zdrowego oraz produktywnego życia” – przyznali Bill Gates i Melina Gates we wspólnie wydanym oświadczeniu.

Informacje na temat rozstania Melindy Gates i Billa Gatesa skomentowała Jennifer Gates, czyli najstarsza córka głównych zainteresowanych całą sprawą. 25-latka opublikowała krótkie oświadczenie za pośrednictwem Instagram Stories, w którym przyznała, że jest to trudny czas dla jej rodziny. Wciąż „uczy się” tego, jak poradzić sobie z nową sytuacją, a także jak wesprzeć swoich bliskich. Dodała, że nie będzie wypowiadać się więcej na temat rozwodu rodziców i zapewniła, że otrzymane dobre słowa oraz wsparcie są dla niej bardzo ważne. Młodsze dzieci Melindy Gates i Billa Gatesa nie skomentowały dotąd informacji o rozwodzie.  

W naszej galerii (na górze strony) możesz zobaczyć zdjęcia Billa Gatesa i Melindy Gates.