Billie Eilish ledwo skończyła 18 lat, a już przeszła do historii. Amerykańska piosenkarka znana z hitu "Bad Guy" jest nie tylko najmłodszą królową list przebojów oraz wokalistką, która napisała i nagrała piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie. Od momentu ogłoszenia wyników 62. edycji nagród Grammy, jest także najmłodszą artystką, która zdobyła statuetkę we wszystkich czterech głównych kategoriach, czyli Debiut Roku, Nagranie Roku, Piosenka Roku i Album Roku. Billie jest zresztą dopiero drugą osobą w historii tego prestiżowego plebiscytu, która dokonała tej sztuki w jednym roku (pierwszy był Christopher Cross w 1981 roku). Co ciekawe, młodziutka gwiazda muzyki zachwyca miliony fanów na całym świecie jednak nie tylko swoją twórczością, ale także wszystkim tym, co sobą reprezentuje. Oto dziesięć mniej lub bardziej znanych faktów na temat Billie Eilish, które sprawią, że ją pokochasz (jeszcze bardziej).

1. Billie Eilish pisze piosenki od 11. roku życia

W wywiadzie dla magazynu "Vogue" Billie Eilish zdradziła, że należała do dziecięcego chóru Los Angeles Children's Choir. To właśnie tam rozwinęła swoje wokalne umiejętności. Przyznała jednak, że tak naprawdę śpiewała od kiedy tylko pamięta. Śpiewanie już w bardzo młodym wieku w naturalny sposób zaprowadziło ją do tworzenia własnych utworów, które zaczęła pisać, mając zaledwie 11 lat.

2. Billie Eilish jest fanką Biebera i Bitelsów

Billie Eilish szczerze przyznaje, że jej gust muzyczny jest bardzo zróżnicowany. Wśród swoich największych idoli autorka hitu "Bad Guy" wymienia bowiem zarówno takich współczesnych wykonawców, jak Lana Del Rey, Ariana Grande, Avril Lavigne, Justin Bieber, jak i legendarny zespół The Beatles.

3. Billie Eilish nosi luźne ubrania z ważnego powodu

Billie Eilish znana jest ze swojego oryginalnego stylu ubierania. Podstawowym elementem garderoby tej młodej piosenkarki są ciuchy "oversize". Za dużych o kilka rozmiarów ubrań nie nosi jednak bez przyczyny. Wyznała, że robi to, aby uniknąć krytyki swojego ciała przez media plotkarskie i internautów.

Nigdy nie chciałam, żeby świat wiedział o mnie wszystko. To właśnie dlatego noszę duże, luźne ubrania. Nikt nie może mieć opinii, bo zwyczajnie nie wie, co się pod nimi kryje - wyznała.

4. Billie Eilish kocha zwierzęta

Między innymi z tego powodu wykonawczyni przeboju "Everything I Wanted" dorastała na diecie wegetariańskiej, a od 2014 roku z przyczyn etycznych jest weganką. Oznacza to, że wykluczyła ze swojego jadłospisu wszelkie produkty pochodzenia zwierzęcego, jak jajka, mleko itd. Stanowczo opowiada się przeciwko przemocy i okrucieństwu wobec zwierząt.

5. Billie Eilish nigdy nie zapaliła papierosa

Młoda gwiazda muzyki twierdzi, że nigdy nie uległa presji rówieśniczej związanej z paleniem tytoniu i zażywaniem narkotyków. Brawo!

6. Billie Eilish sama decyduje o swoim stylu

Billie Eilish nie godzi się na bycie marionetką menedżerów i wytwórni płytowej, dlatego sprawuje pełną kontrolę nad swoim wizerunkiem, muzyką, teledyskami i profilami w mediach społecznościowych.

7. Billie Eilish zachęca do udziału w wyborach

Pomimo swojego młodego wieku, artystka jest osobą stosunkowo mocno zaangażowaną w kwestie społeczne i polityczne. Już w 2018 roku, czyli jeszcze zanim sama mogła brać udział w wyborach, zachęcała ludzi do głosowania.

8. Billie Eilish jest fanką "The Office"

Amerykański serial komediowy "The Office", znany w Polsce także jako "Biuro", to zdaniem Billie Eilish absolutnie najlepszy serial wszech czasów. Piosenkarka lubi go tak bardzo, że wykorzystała sample ze ścieżki dźwiękowej do jednego z odcinków w swojej piosence "My Strange Addiction".

9. Billie Eilish pochodzi z muzykalnej rodziny

Brat Bilie Eilish, Finneas O’Connell, pisze i komponuje większość jej piosenek oraz występuje z nią podczas koncertów. Z kolei ojciec Billie potrafi grać na ukelele i pianinie.

10. Billie Eilish otwarcie mówi o depresji

Billie Eilish opowiada w mediach o swoich zmaganiach z zaburzeniami psychicznymi. Szczerze wyznała, że już po osiągnięciu pierwszych spektakularnych sukcesów miewała myśli samobójcze, których powodem była silna depresja. W styczniu 2020 roku ujawniła, że ostatnie pół roku spędziła na terapii i twierdzi, że chce teraz pomagać swoim młodym fanom, którzy mają podobne problemy ze zdrowiem psychicznym.

Zobacz też: Grammy 2020 - Demi Lovato wystąpiła pierwszy raz po przedawkowaniu. Otrzymała owacje na stojąco