Jedyna biżuteria, którą wypada nosić mężczyźnie to obrączka i nudne spinki do krawata i mankietów? Te czasy już dawno minęły. Udowadniają to nie tylko gwiazdy show-biznesu, influencerzy i topowe nazwiska z branży mody, ale przede wszystkim internauci oraz klienci stacjonarnych sklepów jubilerskich, którzy w ostatnich latach coraz częściej pytają o ozdoby dedykowane facetom. Na potrzeby rynku odpowiadają coraz częściej nie tylko wielkie platformy sprzedażowe, ale także robiące coraz większą furorę niezależne marki specjalizujące się w autorskiej, ręcznie robionej biżuterii z charakterem. Sprawdzamy, w co teraz faktycznie warto zainwestować.

Biżuteria dla mężczyzn: sygnet

Męskie sygnetami kojarzą wam się jedynie z masywnymi złotymi pierścieniami, które noszą bohaterowie filmów o włoskich mafiozach? Zapomnijcie o tym. W męskiej ofercie znanych i cenionych brandów znajdziecie teraz sporo subtelniejszych projektów, które zresztą z powodzeniem może nosić każdy, niezależnie od płci.

Jedynym ograniczeniem jest dostępność odpowiedniego rozmiaru, jednak coraz więcej firm jubilerskich dba i o to, aby wybrane linie, zwłaszcza te uniseksowe, można było kupić tak samo w rozmiarze 8, jak i 28.

Biżuteria dla mężczyzn: bransoletka

Prosta bransoleta z koralików, masywny łańcuch, bransoletka ze sztucznych pereł... Opcji jest naprawdę sporo. Wśród naszych ulubieńców ponownie znalazły się jednak szalenie stylowe i zarazem niezwykle uniwersalne modele, które nie tylko nie wypadną z mody po jednym sezonie, ale przede wszystkim będą pasować równie dobrze mężczyznom, jak i kobietom.

Biżuteria dla mężczyzn: naszyjnik

Podobnie jak w przypadku innych elementów biżuterii, z wszelkiej maści naszyjników dla mężczyzn również polecamy wam postawić na modele nawiązujące do ponadczasowych modeli vintage, które nigdy nie wychodzą z mody.

Biżuteria dla mężczyzn: kolczyki

Myślisz, że faceci mają w kwestii ozdabiania uszu ograniczone pole manewru? Nic z tych rzeczy. W ofercie popularnych sklepów znajdziecie bez problemu całą masę podkręcających każdy look modeli kolczyków, od klasycznych kół, przez ciekawe wkręty, po kolczyki z zawieszką np. w kształcie robiącej wciąż niezmiennie ogromną furorę w biżuteryjnym świecie perły.

Biżuteria dla mężczyzn: spinka do mankietów

Ten z pozoru mało fantazyjny element dopełniający elegancką stylizację też wcale nie musi być banalny. Zresztą zobaczcie:

Zobacz także: