Szafa kapsułowa to dla wielu osób najlepsze wyjście, które pozwalają zaoszczędzić miejsce, czas i pieniądze. Uniwersalne i ponadczasowe ubrania to bowiem zakupy na lata, które pozwalają ograniczyć ilość rzeczy w garderobie i zaoszczędzić czas podczas kompletowania stylizacji, bo wszystko do wszystkiego pasuje. Minimalistyczne podejście, które pozwoli zyskać niezawodne rzeczy na lata, nie musi się jednak ograniczać do tego, co wisi na wieszakach. Niedawno pisaliśmy chociażby o torebkach z szafy kapsułowej. Dziś idziemy jeszcze o krok dalej. Interesuje nas bowiem biżuteria ze szkatułki kapsułowej, a więc proste modele, które pasują do wszystkiego niezależnie od zawartości szafy i okazji. Wystarczy je kupić raz i zatrzymać już na zawsze. Nigdy nie zawiodą.

Łańcuszek za szkatułki kapsułowej

Najprostsze rozwiązania są najlepsze, a to oznacza, że biżuteryjny basic, który warto mieć w szkatułce kapsułowej, to chociażby klasyczny łańcuszek. Subtelne ogniwa w wersji złotej lub srebrnej wedle uznania to opcja do noszenia na wiele sposobów. Łańcuszek może bowiem być założony solo, z zawieszką lub z innymi naszyjnikami jako jeden z wielu. Za każdym razem świetnie się prezentuje i nigdy nie wychodzi z mody. Wystarczy taki jeden, żeby zawsze mieć pod ręką odpowiednią ozdobę do każdej stylizacji.

 

 

Kolczyki koła ze szkatułki kapsułowej

Kolczyki koła raczej nie mają sobie równych w kategorii ozdób do uszu. Nawet klasyczne i subtelne modele na sztyfcie ustępują im w wyścigu po tytuł najbardziej uniwersalnych i ponadczasowych. Z tego powodu warto mieć chociaż jedną taką parę, która jest zawsze na czasie i pasuje do dowolnego zestawu i okazji. Kluczowa jest tu jak zawsze personalizacja. Złoto czy srebro, mniejsze czy większe, cienkie czy szerokie – opcji jest całe mnóstwo. Jeżeli dobrze się wybierze, to będzie to inwestycja na całe życie. Takie kolczyki bowiem trudno zastąpić innymi.

 

 

Zobacz także:

Pierścionek ze szkatułki kapsułowej

Klasyczny i delikatny pierścionek to jedna z tych ozdób, z którymi można się nigdy nie rozstawać. Z tego powodu myśląc o wyborze modelu na lata, warto postawić na jeden z minimalistycznych fasonów. Prosta obrączka z subtelnym kamieniem w zupełności wystarczy. W zależności od budżetu, który ma się na taką ozdobę do szkatułki kapsułowej, można postawić na rozmaite rozwiązania. W grę wchodzi bowiem pierścionek z brylantem, cyrkonią, kwarcem lub innym kamieniem szlachetnym lub półszlachetnym.

 

 

Perły ze szkatułki kapsułowej

Wylansowane lata temu przez Coco Chanel perły nigdy nie znikają na dobre. Prosty sznur tych korali (prawdziwych lub sztucznych) pasuje do wszystkiego w każdym sezonie. Można to zobaczyć nawet ograniczając się tylko do pokazów tego francuskiego domu mody. Na wybiegu od lat udowadniają, że perły są nieśmiertelne i uniwersalne. Łączą je z sukienkami, garniturami, casualowymi zestawami lub nawet sportowymi dresami. Niezależnie od pomysłu efekt za każdym razem jest ten sam – perły robią niesamowite wrażenie.

 

 

Obrączka ze szkatułki kapsułowej

Myśląc o najprostszej biżuterii, która nigdy nie traci na akutalności, warto zwrócić też uwagę na obrączki. Nie chodzi o te ślubne. Po prostu obręcze do noszenia jedynie z tego powodu, że nam się podobają. Delikatne, o gładkiej powierzchni, w srebrnym lub złotym kolorze – takie nie nudzą się nigdy. Wystarczy jedna obrączka noszona solo, choć nie jest to też żaden wymóg. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć ją z innymi ozdobami, np. bardziej okazałymi pierścionkami. Odnajdzie się w dowolnym zestawieniu.

 

 

Bransoletka ze szkatułki kapsułowej

Biżuteria ze szkatułki kapsułowej może zdobić nie tylko szyję, palce i uszy, ale również nadgarstki. Wystarczy wybrać odpowiednią bransoletkę i gotowe. W tej roli najlepiej kierować się podobną zasadą, co w przypadku naszyjnika – łańcuszek zawsze dobrze wygląda i nigdy nie traci na aktualności. Warto zatem sięgnąć po prosty model w ulubionym kolorze i można ogłosić sukces. Złote i srebrne bransoletki mają tak samo uniwersalny i ponadczasowy charakter, jeżeli tylko kierujemy się własnym stylem, a nie modą.

 

 

Spinka do włosów ze szkatułki kapsułowej

Ozdobą na lata może być też biżuteryjna spinka do włosów. Moda na klamry, schrunchie i inne akcesoria przychodzi i odchodzi. Za to klasyczna odsłona biżuteryjnej ozdoby pozwala jej prezentować się wspaniale niezależnie od wizji projektantek i projektantów na dany sezon. Wystarczy znaleźć tylko odpowiednią, żeby stała się akcesorium, które zatrzyma się już na zawsze. W tym przypadku w grę wchodzi przede wszystkim złoto i srebro. Nic nie stoi też na przeszkodzie, żeby dodatkowo ozdabiał je jakiś kamień. Taki detal nie odbiera spince nic z jej uniwersalnego charakteru.