To właśnie za jej sprawą „Plotkara” stał się międzynarodowym hitem, który przyciągał przed ekrany (i przyciąga do dziś) miliony telewidzek. Blake Lively jako Serena van der Woodsen przekonała nas także, że nawet jeżeli bliżej nam do dopasowanych do sylwetki sukienek typu bodycon, od czasu do czasu do codziennej garderoby warto włączyć elementy ze szkolnego mundurka: plisowaną spódniczkę w kratkę, marynarkę czy krawat. Jednak kostium kąpielowy, w którym ostatnio prywatnie pokazała się aktorka, widziałybyśmy raczej na jej serialowej przyjaciółce – Blair Waldorf, miłośniczce klasyki z charakterystycznym sznytem retro. Blake Lively postawiła bowiem na bikini, które znacznie więcej zakrywa niż najpopularniejsze modele i jest bardzo eleganckie. A do tego wpisuje się w jeden z najgorętszych ostatnio trendów – #balletcore. Nas absolutnie zachwyciło oryginalnością, jesteśmy więc przekonani, że i wam się spodoba.

Blake Lively w bikini w stylu balletcore

Choć ze względu na panujące od kilku tygodni ogromne upały, doskonale o tym pamiętamy, publikując najnowsze zdjęcie na Instagramie Blake Lively przypomniała, że – mimo że mamy ostatnie dnia sierpnia – lato jeszcze się nie skończyło. I że wciąż warto z niego korzystać. Najlepiej, tak jak ona, spędzając czas na basenie (nawet jeśli akurat nie macie własnego pod domem). Trudno nie zwrócić uwagi na kostium kąpielowy, który ma na sobie, gwiazda postawiła bowiem na bardzo oryginalny model. Białe bikini, które wybrała składa się bowiem nie tylko z mocno wyciętych majtek, z charakterystycznym metalowym kółeczkiem po boku, ale i charakterystycznej góry. Która nie jest typowym trójkątnym stanikiem lecz bardziej topem – z ultramodnymi w tym sezonie wycięciami. Najlepiej zresztą zobaczcie same i sami. 

Inne ubrania i dodatki w duchu balletcore, które warto założyć jeszcze tego lata

Bikini Blake Lively ze względu na swoją stonowaną kolorystykę, a także sportowy charakter wpisuje się w wylansowany na TikToku trend #balletcore. Który, jak można się domyślać po nazwie, intensywnie czerpie ze strojów baletnic. Co jeszcze wchodzi w skład tej estetyki? Dobrym przykładem są gorsety, które modne będą także w nadchodzącym sezonie – to jeden z dominujących trendów jesień-zima 2022/23. Zestawić warto je z tiulowymi spódnicami – od mini po midi, grunt że w rozszerzającym się ku dołowi wydaniu. Albo elastycznymi legginsami w pudroworożowym kolorze. Poniżej znajdziecie kilka ciekawych propozycji.