Edukacja ginekologiczna i wsparcie dla kobiet, które znalazły się w trudnej sytuacji to główny cel Fundacji JESZCZE, która powstała po protestach społecznych, jakie jesienią 2020 roku odbyły się w odpowiedzi na zaostrzenie przepisów antyaborcyjnych. Przez niecałe trzy lata działalności organizacja wsparła m.in. ponad 100 domów dziecka, które zaopatrzyła w środki higieniczne i artykuły podstawowej potrzeby, pomogła w uzyskaniu bezpłatnej recepty na antykoncepcję awaryjną dla ponad 8000 kobiet czy zapewniła dostęp do bezpłatnej konsultacji ginekologicznej przeszło 200 podopiecznym.
Fundacja JESZCZE, która zrealizowała 26 filmów edukacyjnych na własnym kanale YouTube , a także opublikowała drukowaną książeczkę „Miesiączka dla początkujących”, pomaga docierać pacjentkom do zweryfikowanej wiedzy medycznej. Nie inaczej było podczas minionej konferencji „KOBIETA…JESZCZE WIĘCEJ”, która odbyła się 30 września w Holiday Inn Resort w Józefowie pod Warszawą i była jedyną na rynku konferencją łączącą lekarzy z pacjentkami.
- Pomysł na stworzenie bezpłatnego wydarzenia dedykowanego kobietom, ich problemom i spotykającym je trudnościom kiełkował w nas już od dawna, ale musiałyśmy się poznać i dotrzeć, aby w końcu nabrał formy – podkreśliły organizatorki dr Agnieszka Nalewczyńska, dr Paulina Malarkiewicz oraz dr Martyna Sikora. - Celem organizowanego przez nas wydarzenia jest dostarczenie kobietom najbardziej aktualnej wiedzy, inspiracji i motywacji do dbania o zdrowie ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia intymnego – dodały.
W wydarzeniu wzięło udział blisko 400 uczestniczek, które mogły wziąć udział w wykładach i warsztatach podzielonych na panele tematyczne. W ramach panelu głównego „Medycyna i zdrowie” głos zabrali dr Agnieszka Nalewczyńska, dr Martyna Sikora, dr Paulina Malarkiewicz, dr Agnieszka Szuścik-Zięba, dr n. med. Joanna Jacko, dr n. med. Łukasz Paluch oraz dr Magdalena Jagiełło. Wiele czasu poświęcono profilaktyce ginekologicznej, antykoncepcji, endometriozie czy bólowi w miednicy mniejszej.
Program konferencji „KOBIETA…JESZCZE WIĘCEJ” nie ograniczył się do medycyny. Kolejne panele tematyczne, poświęcone choćby pracy i finansom, zdrowiu mentalnemu czy dietetyce oraz fizjoterapii, pokazały, że równie ważne, jak edukacja, jest wielopłaszczyznowe dbanie o samą siebie, czyli wellbeing. Prelegentki opowiedziały m.in. o zdrowiu intymnym okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej, ale też o budowaniu pewności siebie czy pracy nad ochotą na seks.
Wszyscy prelegenci z uwagi na charakter wydarzenia wystąpili charytatywnie. Organizację konferencji wsparli partnerzy Fundacji Jeszcze:, BasicLab, , MSD, My Best Pharm,
Neauvia, Aesthetic Concept, Parlamour, Pelvicare, Puder i Krem, Putka, Simply Day (Twój cel to), Super-Pharm, Verco, NTFY, Fenice, AQ Solutions, LoveLife Oil Mix, KULKA, Loovara oraz rn07 event studio. Wszystkie uczestniczki otrzymały giftboxy od sponsorów, a także mogły skonsultować się z przedstawicielami marek, by zbadać skórę czy dobrać pielęgnację.
- Mamy nadzieję, że z czasem konferencja stanie się największym tego typu wydarzeniem. Oczywiście planowane są już kolejne edycje – zapowiedziały organizatorki konferencji „KOBIETA…JESZCZE WIĘCEJ”.