Uwielbiamy skandynawski styl. Wielokrotnie pisałyśmy i pisaliśmy o ulubionych elementach garderoby dziewczyn z Danii, Norwegii czy Szwecji. Warto jednak inspirować się nie tylko ich wyborami modowymi, ale również urodowymi. Dlatego tym razem bierzemy pod lupę najczęściej wybierane przez nie kolory włosów, a konkretnie blond w stylu Skandynawek. Wskazujemy cztery odcienie, obok których nie można przejść obojętnie w sezonie wiosna-lato 2022. Są zgodne z aktualnymi trendami, pasują do różnych typów urody i dodają charakteru. 

Odcienie blondu w stylu Skandynawek

Blond w stylu Skandynawek, czyli…? Dziewczyny z tej części Europy stawiają zazwyczaj na nieoczywiste odcienie. Takie, w których ciepłe tony mieszają się z zimnymi i które od razu rzucają się w oczy. W Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii oraz na Islandii królują jasne, jak również bardzo jasne odcienie. Poznajcie najmodniejsze propozycje (nie tylko) na ten sezon.

Blond w stylu Skandynawek – scandi-blonde 

O odcieniu scandi-blonde mówiło się już w 2019 roku. Określano go mianem nowej platyny. Od charakterystycznego koloru, który jest w trendach od lat, odróżniały go jednak głębsze, bogatsze i czystsze tony - bez tak zwanego efektu dymu. Według profesjonalnych stylistek oraz stylistów fryzur, to idealnie zbalansowana mieszanka chłodnych i ciepłych odcieni. No cóż, zgadzamy się… Ten odcień blondu jest stylowy, uniwersalny, a do tego ponadczasowy. Teraz (po ponad trzech latach) wciąż jest hot. 

fot. Getty Images

Blond w stylu Skandynawek – white blonde 

To kolejny odcień blondu, który zawrócił w głowom (a właściwie na głowach) najbardziej stylowym Skandynawkom. Co ciekawe, fanką white blond jest również Gigi Hadid. I to właśnie dzięki jednej z najpopularniejszych modelek na świecie w 2022 roku (ponownie) zainteresowałyśmy się i zainteresowaliśmy się tym odcieniem. White blonde jest nieoczywistym i trudnym do opisania kolorem włosów. Początkowo wydaje się bardzo chłodny, wręcz lodowy. Z czasem jednak oraz w zależności od światła można zauważyć także cieplejsze tony. Jest totalnie wyjątkowy. 

Blond w stylu Skandynawek – nordic white

Absolutnym hitem wśród Skandynawek jest również nordic white. Obok tego odcienia blondu nie można przejść obojętnie. Dlaczego? Spieszymy z odpowiedzią. Nordic white jest bardzo, bardzo jasnym odcieniem. Do tego pięknym (pofarbowane w ten sposób włosy przepięknie odbijają światło) i efektownym. Warto jednak zaznaczyć, że taka koloryzacja może być bardzo obciążająca dla włosów. Nie powinny się na nią decydować posiadaczki czy posiadacze kosmyków, które są w słabej kondycji. 

Jeśli zdecydujesz się na taką koloryzację, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Warto zaopatrzyć się w szampon, odżywkę i inne kosmetyki tonujące żółte tony. 

Zobacz także:

Blond w stylu Skandynawek – oat blonde

Nie zapominamy o osobach, które wolą ciemniejsze odcienie blondu. Jeżeli należysz do tego grona, zwróć uwagę na zdjęcia Emili Sindlev, czyli jednej z naszych ulubionych influencerek ze Skandynawii. Pochodząca z Danii gwiazda internetu już od kilku lat lansuje oat blonde - ciepły i prezentujący się bardzo naturalnie kolor. My też go lubimy, ponieważ jest uniwersalny i pasuje do różnych typów urody. 

fot. Getty Images

Do grona fanek tego odcieniu blondu należą również Janka PollianiJeanette Madsen czy Thora Valdimars, które możesz kojarzyć z Instagrama bądź ze świata mody.