Koniec roku to czas podsumowań, także tych muzycznych. Wytwórnia Universal Music Group odpowiedzialna za kariery takich artystów jak Madonna, Jimmy Hendrix, Kanye West, Lady Gaga, Fergie, Nelly Furtado oraz Queen ujawniła najczęściej słuchaną piosenkę, która powstała w XX wieku. Wśród typów znalazły się takie utwory jak m.in. Smells Like Teen Spirit Nirvany i November Rain Guns N'Roses. Wzięto pod uwagę liczbę odtworzeń z serwisów streamingowych (Spotify, Deezer, Apple Music etc.) i liczbę wyświetleń na YouTube. Najpopularniejszą piosenkę przesłuchano pod 1,6 miliarda na całym świecie. Który hit otrzymał to wyróżnienie?

Spotify podsumowało 2018 rok. Czego słuchaliśmy najchętniej? >>>

Queen stworzył najczęściej odtwarzaną piosenkę XX wieku

Bohemian Rhapsody została najpopularniejszą piosenką, jaka powstała w XX wieku. Stworzył ją Freddie Mercury, wokalista i frontman zespołu Queen. Uznaje się ją za punkt zwrotny w karierze zespołu, często jest również wymieniana jako najlepsza ballada rock'owa, chociaż łączy elementy mocnego rocka, ballady operowej i fragmenty zaśpiewane a cappella, czyli bez podkładu muzycznego. Wokół piosenki powstało wiele kontrowersji, jedną z nich był czas trwania, ponieważ wynosi ona ponad 6 minut, co jak na singiel jest bardzo dużo. Pomimo wielu wątpliwości odniosła ogromny sukces, a ludzie wciąż kochają ten numer.

Bohemian Rhapsody to jedna z najwspanialszych piosenek jednego z najwspanialszych zespołów w historii. Jesteśmy dumni, że możemy reprezentować Queen i podekscytowani, że utwór wciąż inspiruje nowych fanów ponad cztery dekady po premierze,

skomentował prezes zarządu Universal Music Group, Lucian Grainge. Przypomnijmy, że w tym roku miała miejsce premiera filmu biograficznego o Freddie'm Mercury'm. Produkcję nominowano do Złotych Globów, ma również ogromne szanse na nominację do Oscarów. Zaledwie kilka tygodni po premierze ujawniono, że to najbardziej dochodowa biografia w historii kina. Legenda zespołu Queen i artysty Freddie'ego Mercury'ego wciąż jest żywa, dlatego nie dziwi nas to, że balladę Bohemian Rhapsody została najczęściej odtwarzanym utworem, który powstał w XX wieku.