Miał być 1000 zł dla wszystkich (no, prawie), jest 500 zł dla wybranych. Wczoraj (17 lipca) prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o Polskim Bonie Turystycznym, która ma polepszyć sytuację branży turystycznej w kraju. Oznacza to, że rząd przekaże polskim rodzinom bony turystyczne w formie specjalnych kodów na wydatki związane z letnimi wyjazdami – a konkretnie na noclegi na terenie kraju (w hotelach, pensjonatach, agroturystykach itp.). Sprawdźcie poniżej, kto otrzyma pomoc od rządu i do kiedy będzie można z niej skorzystać.

Bon Turystyczny – komu przysługuje pomoc?

Komu przysługuje Bon Turystyczny? Ostatecznie państwowy dodatek na wakacje otrzymają tylko rodzice – 500 zł na każe dziecko i 1000 zł na dziecko z niepełnosprawnością. Mimo wcześniejszych planów wsparcia od rządu nie otrzymają seniorzy oraz osoby bezdzietne.

Do składania wniosków o przyznanie Polskiego Bonu Turystycznego wykorzystana zostanie Platforma Usług Elektronicznych ZUS. To właśnie za jej pośrednictwem wnioskuje się o przyznanie świadczenia 500+ czy 300+. Opcja umożliwiająca składanie wniosku o państwowy dodatek na wakacje powinna zostać uruchomiona po dodaniu ustawy do Dziennika Ustaw.

Warto dodać, że podczas rejestracji na wspomnianej już platformie rodzice dzieci niepełnosprawnych będą musieli dołączyć kopię orzeczenia o niepełnosprawności. Bez tego dodatkowe świadczenie o wartości 500 zł nie będzie mogło zostać przyznane.

Polski Bon Turystyczny – do kiedy można go wykorzystać?

Polski Bon Turystyczny ma swój „termin ważności”. Państwowy dodatek na wakacje w wysokości 500 zł na każde dziecko lub 1000 zł na dziecko niepełnosprawne będzie można wykorzystać do 31 marca 2022 roku. Co ważne, można z niego korzystać wielokrotnie.

Zakopane – co warto zobaczyć i gdzie dobrze zjeść? Te miejsca musicie odwiedzić podczas urlopu w górach >>>