Modna fryzura na sezon wiosna-lato 2022? Nie ma wątpliwości, że nadchodzące miesiące będą należeć do tak zwanych Botticelli waves, które cieszą się coraz większą popularnością w mediach społecznościowych, na czele z Instagramem oraz TikTokiem. Gwiazdy, modelki, jak również influencerki je uwielbiają. Tłumaczymy, czym charakteryzują się tego rodzaju fale na włosach, a także jak można je wykonać krok po kroku. To prostsze niż mogłoby się wydawać. 

Trendy wiosna 2022: Botticelli waves – jak wyglądają? 

O Botticelli waves zrobiło się głośno w na przełomie lutego i marca tego roku. Właśnie wtedy popularny stylista fryzur Tom Smith opublikował wideo na Instagramie, w którym zwrócił uwagę na rosnącą popularność charakterystycznych – pozornie nieokiełznanych, puszystych i teksturowych fal na włosach. Przypadły do gustu gościniom odbywających się ostatnio Fashion Weeków, gwiazd (w tym Rihannie i Kate Hudson), a teraz są hitem w social mediach. Możemy się spodziewać, że w nadchodzących miesiącach jeszcze wiele razy o nich usłyszymy. No i, oczywiście, zobaczymy. 

A skąd wzięła się nazwa tego trendu? Nie jest ona przypadkowa. Inspiracją do jej stworzenia okazały się dzieła autorstwa Sandro Botticelliego. Pochodzący z Włoch malarz, który żył i tworzył w epoce renesansu, często malował postaci z fryzurami w tym stylu.

Trendy wiosna 2022: Botticelli waves – jak zrobić najmodniejsze fale w tym sezonie? 

Botticelli waves prezentują się najlepiej na włosach długich, jak również bardzo długich. To idealna propozycja dla osób, które marzą o falach, a jednocześnie poszukują ultra prostych rozwiązań. Chcąc wykonać fryzurę w stylu gwiazd oraz topowych influencerek, wystarczy zapleść kilka warkoczyków (najlepiej od dwóch do czterech), a następnie... położyć się spać. Następnego dnia – po rozpuszczeniu ich – na twojej głowie pojawią się piękne i puszyste loki. Jeśli natomiast nie masz tyle czasu, możesz wysuszyć zaplecione włosy suszarką. 

Trendy wiosna 2022: Botticelli waves – inspiracje 

Botticelli waves zasługują na miano hitu urodowego na sezon wiosna-lato 2022. Stają się coraz popularniejsze w sieci. Właśnie dlatego nie będziesz miała problemu ze znalezieniem inspiracji. Najpiękniejsze z nich czekają w naszej galerii. Będziesz zachwycona – gwarantujemy.

--

W Glamour.pl na co dzień informujemy was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym trudnym czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. TUTAJ dowiecie się, jak pomagać, sprawdzicie, gdzie trwają zbiórki i przeczytacie, co zrobić, żeby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach.

Zobacz także: