W tym roku mija dokładnie 10 lat od momentu, gdy na antenie stacji pojawił się serial Breaking Bad. Dokładnie 20 stycznia 2008 roku widzowie mieli okazję poznać Waltera White'a, nauczyciela chemii, pantoflarza, którego szwagier Hank, agent DEA, docina na każdym kroku. Życie Walta zmienia informacja o raku płuc. To ona powoduje, że chemik, którego żona Skyler właśnie spodziewa się drugiego dziecka, a na ich utrzymaniu jest jeszcze nastoletni niepełnosprawny syn Walter Jr, decyduje się na bardzo zuchwały krok. Zamierza "gotować" metaamfetaminę. I to wspólnie ze swoim byłym uczniem, niestroniącym od używek Jessem Pinkmanem. W sumie serial, za który odpowiada Vince Gilligan, doczekał się pięciu sezonów, ponad 120 nominacji i 65 nagród. Drugie aktorskie życie dzięki Breaking Bad zyskał Bryan Cranston, wcielający się w rolę Waltera. Cranston, wcześniej znany głównie z innego serialu, Zwariowany świat Malcolma, za wybitną kreację w produkcji stacji AMC nagrodzony został Złotym Globem, nagrodą Emmy i wielu innymi wyróżnieniami. Serial Gilligana przyniósł też ogromny rozgłos Aaronowi Paulowi, czyli serialowemu Jessemu. W tym oku, z okazji 10. urodzin Breaking Bad, panowie ponownie połączyli siły i wzięli udział w świetnej akcji charytatywnej, w której można było wygrać spotkanie z Waltem i Jessem i wspólnie pogotować - tym razem jedzenie - w ich słynnym kamperze. A teraz wszystko wskazuje na to, że nie był to pierwszy i ostatni reunion! 

Kim jest Kamil Nożyński, Kuba z serialu HBO „Ślepnąc od świateł”? >>>

Serial Breaking Bad wraca! Vince Gilligan pracuje nad jego filmową wersją

Jak donosi branżowy serwis Variety, Vince Gilligan pracuje nad filmową wersją Breaking Bad. Ma być to 2-godzinny obraz, jednak nie wiadomo jeszcze, czy o formacie telewizyjnym, czy przygotowany z myślą o wielkim ekranie. Nie ma również jeszcze żadnych szczegółów dotyczących fabuły. Wszyscy więc zastanawiają się, czy będzie to coś na kształt prequela, jakim jest serial Better Call Saul z prawnikiem Waltera i Jesseego - Saulem Goodmanem w roli głównej, czy zupełnie coś innego. Gilliganowi na pewno będzie zależało, aby w obsadzie znalazł się zarówno Bryan Cranston i Aaron Paul. Zresztą, my, jak i inni fani Breaking Bad, nie bierzemy innej opcji pod uwagę. Jeśli chodzi z kolei o produkcję, należy spodziewać się Marka Johnsona i Melissy Bernstein, producentów zarówno pierwowzoru, jak i Zadzwoń do Saula. Produkcja, póki co, figuruje pod roboczym tytułem Greenbriar, wymyślonym po to, by utrzymać projekt w tajemnicy. The Albuquerque Journal pisze, że zdjęcia mają rozpocząć się w Duke City, jak zwykło mówić o mieście Albuquerque w Nowym Meksyku, między listopadem 2018, a lutym 2019. 

„Chilling Adventures of Sabrina” już na Netflix. Dlaczego warto oglądać ten serial? Rozmawiamy o tym z Kiernan Shipką, czyli tytułową Sabriną [WYWIAD] >>>