Britney Spears na swoim Instagram Stories zamieściła filmik, na którym mogliśmy zobaczyć inną gwiazdę popu, która także była niezwykle popularna w latach 90. Materiał wideo powstał podczas gali Latin Grammy Awards. Na czerwonym dywanie Christina Aguilera rozmawiała z dziennikarzami. Na jedno z zadanych pytań nie zdecydowała się jednak odpowiedzieć. Britney za to nie zamierzała milczeć.

Britney Spears ostro o Christinie Aguilerze

Britney Spears po 13 latach odzyskała wolność. Kalifornijski sąd podjął decyzję o zdjęciu z gwiazdy kurateli i uwolnił ją spod nadzoru ojca. Piosenkarka dzięki temu od ponad tygodnia korzysta z życia na własnych zasadach i pokazuje to w mediach społecznościowych. Britney nie zamierza puścić przeszłości w niepamięć, raczej rozprawia się z jej demonami i głośno podkreśla wyrządzone jej krzywdy. Jej uwadze nie umkną też wywiad Christiny Aguilery, w którym jedno z pytań skierowanych do gwiazdy dotyczyło właśnie Britney Spears.

Reporter zapytał Christinę o to, czy kontaktowała się z Britney po tym, jak z gwiazdy została zdjęta kuratela i odzyskała wolność. Pomimo że pytanie nie wydaje się trudne, to jednak od razu zareagował na nie opiekun gwiazdy, który odbił je słowami – „Nie, nie robimy tego dzisiaj. Przykro mi”. Aquilera zmarszczyła brwi i odpowiedziała tylko, że nie jest to moment na takie rozmowy, ale – „Cieszę się z jej powodu” – dodała. Przemilczenie tej sytuacji wywołało ostrą reakcję Britney. Gwiazda najwyraźniej poczuła się dotknięta takim podejściem do jej trudnej sytuacji. Nie dziwi zatem fakt, że Britney Spears atakuje Christinę Aguilerę.

Britney nie tylko udostępniła u siebie wideo z wypowiedzią Christiny, ale dodatkowo opatrzyła je swoim komentarzem – „Kocham i uwielbiam wszystkich, którzy mnie wspierali... ale odmowa komentarza, gdy zna się prawdę, jest równoznaczna z kłamstwem!!!! 13 lat trwałam w zepsutym, krzywdzącym systemie. Dlaczego ludziom jest tak ciężko o tym rozmawiać? Jestem tą osobą, która przez to przeszła!!!! Wszystkim osobom, które odezwały się i wspierały mnie, dziękuję... tak, liczę się!!!!!”.

Britney Spears i Christina Aguilera w przeszłości

Zachowanie i milczenie piosenkarki mogło wywołać takie poruszenie z powodu wspólnej przeszłości gwiazd popu. Obie zdobyły sławę jako dziecięce gwiazdy w Disney'owskim „Klubie Myszki Miki”, w którym występowały w latach 1993-1994. Na tym podobieństwa w drodze jaką przeszły wcale się nie kończą. Obie wyrosły na międzynarodowe gwiazdy w tym samym czasie, kiedy żeńskie wokalistki popowe wzrastały w erze boysbandów lat 90., wśród których można wymienić: Take That, Backstreet Boys, NSYNC czy West Life.

Pomimo że nie były najlepszymi przyjaciółkami i rywalizowały ze sobą, to miały także bagaż podobnych doświadczeń, które w jakiś sposób je łączyły. Po części za ich stosunek do siebie odpowiadały także media, które nieustannie je ze sobą porównywały. Według nich Christina Aguilera miała lepszy głos, a Britney Spears większą charyzmę. W 1999 roku obie były nominowane do nagrody Grammy. Najlepszą debiutantką okrzyknięto wtedy Aguilerę. Dziś Christina ma na koncie aż sześć statuetek, a Britney choć miała osiem nominacji, dopiero w 2004 roku wygrała pierwszą i jak na razie jedyną.

„Przez ostatnie kilka dni myślałam o Britney i o wszystkim, przez co przechodzi. Niedopuszczalne jest, aby jakakolwiek kobieta czy w ogóle człowiek, który chce mieć kontrolę nad własnym przeznaczeniem, nie mógł żyć tak, jak chce” – wspierała Britney jeszcze w czerwcu Christina.

Lady Gaga o Britney Spears

Ten sam wieczór przyniósł znacznie więcej okazji do rozmów o Britney Spears. Podczas gdy Aguilera unikała pytań o gwiazdę, Lady Gaga, która pojawiła się wtedy na czerwonym dywanie z okazji premiery swojego filmu „House of Gucci” w Los Angeles, odpowiadała dość obszernie na pytania reporterów. Ten wywiad także nie umknął uwadze Britney. Gwiazda pop wspomniała w mediach społecznościowych także o nim. Tym razem nie była to jednak krytyka, ale podziękowania za słowa, które padły.

„Dziękuję Lady Gaga za autentyczne poświęcenie swojego czasu, aby powiedzieć coś tak miłego” – napisała Britney na swoim Instagram Stories. „Doprowadziłaś mnie do płaczu!!! Kocham Cię!!!” – kontynuowała.

W wywiadzie z Lady Gaga, do którego odwołała się Spears, padło faktycznie wiele ważnych słów. Nagrodzona Oscarem za rolę w filmie „Star Is Born” piosenkarka i aktorka powiedziała, że sposób, w jaki Britney była traktowana w biznesie, był zwyczajnie zły. Poświęciła również chwilę, aby skomentować negatywne traktowanie kobiet w biznesie muzycznym w ogóle.

Zobacz także:

„Myślę, że na zawsze pozostanie inspiracją dla kobiet” – podsumowała swoją wypowiedź Lady Gaga.