Gwiazdy powracają na estradę także jesienią, z czego ogromnie się cieszymy! Już wkrótce w trasę rusza Monika Brodka ze swoim piątym albumem studyjnym. Koncertowym przedsmakiem są klipy do utworów „Hey Man” i „Game Change”, które nie tylko prezentują muzyczne zdolności wokalistki, ale są również wizualną ucztą. 

„BRUT”- najnowszy album Brodki

Wciąż ewoluująca jako artystka Monika Brodka w jedenastu piosenkach na nowej płycie proponuje swoim słuchaczkom i słuchaczom coś wytrawnego, surowego, bez lukru, w klimacie punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Konwenanse są jej obce. Jak na wszechstronną artystkę przystało, odwołuje się również do brutalizmu, stylu w architekturze, który zakłada, że najważniejsze są przestrzeń, forma, uwrażliwienie na właściwości stosowanych materiałów i nadawanie im nowych znaczeń.  To także zabawa z instrumentami – Brodka nadaje nowe brzmienia ludowym okarynom, piszczałkom czy dudom. Album jest efektem pracy z Olim Baystonem w londyńskim Flesh and Bone Studios. A co, jeśli chodzi o warstwę tekstową? Otwiera między innymi dyskusję na temat roli płci, mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości. Brodka dodaje, że „BRUT” to również wyraz jej tęsknoty za latami 90.

„Widzicie mnie w wieku lat 5, kiedy fakt bycia kobietą nie miał jeszcze żadnego znaczenia. Był to czas niewinności i beztroski, ale także nieświadomości przyszłych oczekiwań, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Wąż, który mnie oplata symbolizuje pokusy, grzechy, czy tak jak na tym zdjęciu, wszystko to, co może czekać na tę dziewczynkę w przyszłości. I właśnie to zderzenie wydało mi się szczególnie ciekawe…” - opisywała okładkę albumu artystka.

Daty i miejsca koncertów

Trasa koncertowa towarzysząca najnowszemu albumowi „BRUT” obejmuje pięć miast: Kraków, Gdańsk, Warszawę, Wrocław i Poznań. Koncerty odbędą się tej jesieni w klubach. Kiedy i gdzie będzie można posłuchać Brodki?

22 października – Kraków, Klub Studio

30 października – Gdańsk, Stary Maneż

6 listopada – Warszawa, Stodoła

13 listopada – Wrocław, A2

Zobacz także:

14 listopada – Poznań, Tama

fot. materiały promocyjne

Brodka „BRUT” – płyta, bilety

Płyty można zakupić w tradycyjnej wersji lub… winylowej! W sprzedaży jest również plakat, który powstał specjalnie na premierę nowego albumu Brodki „BRUT”. Bilety na trasę koncertową w październiku i listopadzie są już dostępne w sieci. Ich ceny zaczynają się od 99 złotych.