Chętnie zaglądamy na Instagram w poszukiwaniu urodowych inspiracji. Często trafiamy na prawdziwe perełki, jak np. Velvet Nails, czyli idealne paznokcie na święta i nie tylko. Są jednak takie trendy, które totalnie do nas nie przemawiają albo szokują. Do tego grona należy m.in. makijaż z pomponami (jeśli myślałaś, że widziałaś już wszystko, to możesz się jednak zdziwić). Kolejny kontrowersyjny trend beauty na Instagramie, obok którego nie można przejść obojętnie w okresie świątecznym, to Christmas tree eyebrows, czyli… brwi inspirowane choinką. Jak wyglądają brwi w kształcie choinki? Jak można je wykonać?

Brwi w kształcie choinki, czyli kontrowersyjny trend na Instagramie

O brwiach w kształcie choinki z bombkami i innymi ozdobami usłyszałyśmy po raz pierwszy w 2017 roku. Zdjęcia z hashtagiem #christmastreeeyebrows podbiły Instagram – pojawiały się wszędzie! Od tamtej pory ten zaskakujący trend powraca regularnie – na przysłowiową chwilę przed świętami Bożego Narodzenia. Na czym konkretnie polega? Spieszymy z odpowiedzią! Chodzi o wystylizowanie brwi w taki sposób, by swoim kształtem przypominały choinkę (a właściwie jej gałęzie). Oczywiście z Gwiazdą Betlejemską oraz bombkami, których rolę pełnią kolorowe kryształki. Jeśli wciąż nie wyobrażasz sobie brwi w kształcie choinki, zajrzyj do naszej galerii. Znajdziesz tam zdjęcia i wideo od beauty influencerek, które lansują ten trend na Instagramie. 

Brwi w kształcie choinki – jak zrobić?

Pomysłodawczynią stylizacji brwi, wyglądających jak gałązki świątecznego drzewka jest youtuberka Taylor R. Gwiazda internetu zamieściła nawet tutorial na swoim kanale, w którym krok po kroku pokazuje, jak wykonać brwi w kształcie choinki. Do tego niezbędny jest żel. To właśnie za jego pomocą rozdzielisz włoski i ułożysz je na kształt gałązek. Za „bombki” mogą posłużyć Ci niewielkie koraliki w różnych kolorach. Co sądzisz o tym trendzie? Będziesz chciała go przetestować?