Białe botki - jedni je kochają, inni uważają za symbol kiczu, którego nie da się odczarować. Swoją niechlubną popularność zdobyły w latach 60., kiedy kojarzone były głównie z tancerkami znanego w Los Angeles klubu go-go. Performerki zabawiały gości tańcząc w klatkach ubrane w skąpe stroje i krótkie białe kozaki. Niedługo później stały się one znakiem rozpoznawczym Nancy Sinatry, która reklamowała w nich swój singiel “These Boots Are Made For Walkin'” i uczyniła je prawdziwym symbolem buntu kobiet. W latach 80. modę na białe botki przywróciła Madonna, która w wiązanych butach na obcasie wystąpiła w teledysku "Like a Virgin". 

ZOBACZ TEŻ: 7 RZECZY na jesień 2019, które powinnaś mieć w swojej szafie

Jak nosić białe botki?

Modne białe botki znajdziemy dziś w niemal wszystkich sieciówkach, w wielu różnych modelach do wyboru. Aby nie wyglądały "tanio", należy je stylizować według kilku kluczowych zasad.

1. Białe kowbojki

To zdecydowanie jeden z najmodniejszych trendów na jesień 2019. Białe botki w stylu kowbojskim świetnie sprawdzą się w połączeniu z dżinsami, ale również z sukienkami midi oraz maxi.

2. Sznurowane botki

Białe sznurowane botki mają szansę wyglądać dobrze tylko wtedy, gdy będą matowe. W przypadku błyszczących butów, szansa na to, że nasza stylizacja wypadnie "tanio", zdecydowanie się zwiększa.

3. Białe botki na obcasie

Aby białe botki wyglądały dobrze, należy bardzo dbać o ich czystość. Niestety - jasne buty to ciężka praca. Wymagają regularnego czyszczenia, w przeciwnym wypadku nie będą wyglądały ani świeżo, ani modnie.