Święto kina w Cannes trwa w najlepsze. A tegoroczny festiwal, który na Lazurowym Wybrzeżu odbywa się już po raz 71., jest w tym roku dla nas szczególnie wyjątkowy. Wszystko z powodu Zimnej wojny, nowego filmu Pawła Pawlikowskiego, który znalazł się w konkursie głównym canneńskiego wydarzenia. W związku z premierą obrazu na czerwonym dywanie w Cannes pojawili się twórcy z Pawlikowskim na czele. A obok niego odtwórcy głównych ról, czyli Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Towarzyszyli im także producentki Tanya Seghatchian i Ewa Puszczyńska oraz autor zdjęć Łukasz Żal. Reżyser Zimnej wojny, rewelacyjnie przyjętej przez publiczność festiwali i nagrodzoną długimi owacjami na stojąc, do zdjęć pozował również ze swoją żoną, top modelką Małgorzatą Belą

Festiwal w Cannes 2018: Polki na czerwonym dywanie

Ale to nie koniec, jeśli chodzi o polską reprezentację w Cannes. Razem z L'Oreal Paris, która od 21 lat jest oficjalnym partnerem wydarzenia, na festiwal przyjechały trzy Polki. Wybitna dziennikarka od lat zakochana w kinie i ambasadorka kosmetycznej marki Grażyna Torbicka, jedna z najpopularniejszych rodzimych blogerek Jessica Mercedes oraz aktorka i wokalistka, Julia Wieniawa. Jak możecie się domyślać, na lookiem wszystkich pań pracował sztab światowej sławy makijażystów i stylistów włosów. Makijaż Grażyny Torbickiej wykonała sama Val Garland - jedna z najbardziej rozchwytywanych MakeUp Artist, pracujących obecnie w świecie mody i piękna, która obecnie pełni funkcję Globalnej MakeUp Artist L'Oréal Paris. Jeśli chodzi natomiast o kreacje Polek, zarówno Torbicka jak i Wieniawa miały na sobie projekty Violi Piekut, natomiast Jessica założyła suknię duetu Bohoboco. Julia miała też biżuterię Selfie Jewellery, a Jessica look dopełniła torebkę The Row i butami Isabel Marant. 

Na premierze filmu Plaire aimer et courir vite zjawiła się też Doda. Wokalistka postawiła na metaliczną, wiązaną na szyi kopertową sukienkę mini od Alexandre'a Vauthiera. Nad jej makijażem pracowała Dagmara Śrama-Pieńkowska, która jest też autorką make-upu Dody. Jesteście ciekawi, jak prezentowała się artystka oraz inne przybyli do Cannes polscy goście? Zobaczcie poniżej!