Jakich 5 kosmetyków nie może zabraknąć w twojej kosmetyczce, gdy pracujesz z gwiazdami?

Nie rozstaję się z dobrą bazą. Obecnie najczęściej mam przy sobie Estee Lauder Matte Perfecting Primer (cena: 145 zł), którą nakładam na strefę T, by gwiazdy nie błyszczały się w świetle reflektorów. Do tego lekki, ale kryjący podkład Giorgio Armani Luminous Silk Foundation (cena: 249 zł). Dla mnie zwycięzcą jest W makijażu oczu niezastąpiony jest tusz Masterpiece Glamour Extensions 3-In-1 Mascara od Max Factor (cena: 59,99 zł). Na czerwony dywan nie wystarczy jednak sama, nawet najlepsza maskara, dlatego mam też w kosmetyczce kilka kępek sztucznych rzęs. No i usta! Jestem zakochana w szminkach Toma Forda (cena: 115 zł), właściwie nie potrafię wybrać ulubionego koloru. 

Shakira twierdzi, że sama wykonuje swój makijaż na czerwony dywan. Czy wiele gwiazd tak robi?

Absolutnie nie! To niesamowite jeśli gwiazda potrafi sama się umalować, szczególnie jeśli efekt jest tak dobry jak u Shakiry, ale nie zdarza się to często. Nie chodzi tu o brak umiejętności, czy lenistwo. Rzecz w tym, że wielkie wyjście to także ogromna ilość rzeczy do ogarnięcia. Należy zadbać o stylizację, która nie powtórzy się z tym, co przygotowują inne gwiazdy, zrobić fryzurę, która przetrwa kilka godzin w różnych warunkach, a także przygotować się do samej ceremonii, do której czerwony dywan jest dodatkiem. Nic dziwnego, że gwiazdy nie chcą dokładać sobie dodatkowych stresów pod tytułem "powinnam była wybrać na usta fuksję czy jednak magentę"? (śmiech)

Czasem jednak gwiazdy chcą mieć udział w wymyślaniu makijażu i niechętnie ustępują sugestiom wizażystów.

Zdarzyło mi się pracować z gwiazdą, początkującą wtedy w show biznesie, która zażyczyła sobie makijaż oczu przypominający pawie pióra. A właściwie całego pawia, bo do rzęs przyklejone miały być prawdziwe pióra. Powiedziałam, że pomysł jest świetny i chętnie go wykonam, ale pod warunkiem, że będziemy pracować nad makijażem scenicznym. W tym wypadku chodziło o makijaż do wywiadu telewizyjnego i wiem, że wypadłoby to strasznie, no i byłoby to prawdopodobnie ostatnie zlecenie w mojej karierze. Na szczęście udało mi się w tym wypadku przekonać moją klientkę do zmiany zdania.

A na co chętniej przystaniesz - usta Kylie Jenner czy konturowanie w stylu Kim Kardashian?

(długa cisza) Usta Kylie. 

Naprawdę?

Tak, znam je obie i wiem, że trik z ustami jest wbrew pozorom bardziej uniwersalny. Jeśli masz okrągłą twarz, nawet najgrubsze warstwy makijażu nie sprawią, że zyskasz ostre kości policzkowe. Jeśli jednak nie masz takich ust jak w tej chwili ma Kylie, możesz wciąż uzyskać niesamowity efekt za pomocą kilku prostych trików i dobrej konturówki.

Jakie produkty polecasz?

Mój hit to Givenchy Lip Liner - ma genialne odcienie nude, które sprawdzą się w dziennym makijażu. Do wypełnienia używam szminek Hourglass, których nie ma niestety w Polsce, ale można zamówić je online. 

Podróżując często natrafiamy na kosmetyki, których nie ma w naszym kraju. Zdarza ci się przywozić w kosmetyczce zagraniczne pamiątki?

Bardo często. Ostatnio byłam na wakacjach w Maroko i odbyłam niezliczoną ilość wycieczek na targ, by uzupełnić zapasy oleju arganowego, który obiecywałam przywieźć kolejnym przyjaciółkom... Ten olej naprawdę potrafi zdziałać cuda w pielęgnacji skóry i włosów, a wytwarzany jest właśnie w tym regionie. Nie można było z tego nie skorzystać. Czasem kupuję też rzeczy, których przeznaczenia nie znam, bo nie rozumiem co jest na nich napisane. Zachęca mnie jednak ich opakowanie i nie potrafię się oprzeć. Mam później wielką przyjemność z odkrywania, co kryje się w środku.

Jaka jest najlepsza rada dotycząca urody, jaką kiedykolwiek dostałaś?

Nie przesadzaj z ilością makijażu, a jeśli masz na jego wykonanie tylko kilka minut, zajmij się brwiami. Dobrze, jeśli w windzie lub samochodzie znajdziesz jeszcze chwilę na wytuszowanie rzęs. Często naprawdę nic więcej nie jest potrzebne. Najważniejszą radę usłyszałam jednak lata temu i wierzę w nią tak bardzo, że teraz sama daję ją innym. Mianowicie - jesteś tak piękna, jak piękne jest twoje wnętrze. Bardziej od makijażu oka liczy się ukryty w tym oku blask, bardziej od szminki - piękny i szczery uśmiech. Naprawdę każda kobieta może być piękna. Niektóre są tylko leniwe.