10 RZECZY, KTÓRE MUSICIE WIEDZIEĆ O POKAZIE CELINE SS 2016

1. Tennis Club de Paris na dzień pokazu Celine SS 2016 przemienił się w kolorową, pokrytą wielkimi płaszczyznami materiału przestrzeń. Na ścianach dominowały pomarańcze, odcienie żółtego i nasycona ultramaryna. Na wybiegu rozsypano ceglaną ziemię z kortu.

2. W tym sezonie nawet klasyczna Phoebe Philo uległa trendowi na super przezroczystość. Pokaz otworzyła sylwetka z białej satyny wykończonej cieniutką czarną koronką.

3. Nie skończyło się na bieliźnianych fasonach. W miarę upływu pokazu sylwetki stawały się coraz cięższe. Dominowały grube wełny, sztywne skóry i dzianiny z wlóczki.

4. Największy hit z wybiegu? Poza akcesoriami, które co sezon podbijają serca fashionistek (tym razem były to trapezowe worki z wycięciami i kopertówki z wrzosowej krokodylej skóry) najmocniejszym lookiem z pokazu były plisowane dzianinowe sukienki.

5.  Polski akcent z wybiegu: po raz kolejny w pokazie pojawiła się Ola Munik, która karierę zaczynała od ekskluzywnego kontraktu z Celine.

6. Przesadzone rękawy, które kilka dni temu podziwialiśmy podczas pokazu J.W. Andersona, pojawiły się także u Celine. Czyżby moda na bufiaste rękawy wracała do mainstreamu?

Zobacz także:

7. A buty? Lakierowane sztyblety biało i czerwono-czarne. Idealne dla dziewczyny Celine.

8. Inspiracja beauty? Rozbielona cera, zaznaczone brwi, kreska przez powiekę i mocne czerwone usta. A do tego wysoki kucyk spleciony w warkoczyk.

9. Kolor z wybiegu: mocnym akcentem był płaszcz w kolorze ciepłej, oliwkowej zieleni. Kolor pojawił się na wybiegu tylko raz. W kontraście do ceglastej, wypłowiałej czerwieni.

10. Deseń z wybiegu: krata. W tym sezonie ten trend nie da się już zignorować. Szczególnie w wersji łączącej kilka rodzajów tego wzoru.

ZOBACZ TAKŻE:

10 NAJLEPSZYCH CYTATÓW Z ALBARA ELBAZA I NOWA KOLEKCJA LANVIN

MODELKI MIAŁY NA SOBIE... MODELKI! RELACJA Z POKAZU RICK OWENS SS 2016 NA PARIS FASHION WEEK

T-SHIRT Z ANJĄ RUBIK, PROSTO PARYSKIEGO WYBIEGU? TAK, W POKAZIE ANTHONY VACARELLO SS 2016

GWIAZDY NA POKAZIE BALMAIN SS 2016