Chokery – modna biżuteria wiosna-lato 2022

W latach 90. były wszechobecne! Pamiętam, że sama miałam ich kilka: od czarnych aksamitnych tasiemek z drobnym metalowym serduszkiem, poprzez plastikowe cuda aż po delikatne srebrne obrączki. Chokery, czyli noszone tuż przy szyi naszyjniki, odmieniałyśmy wówczas przez wszystkie przypadki. A wtórowały nam gwiazdy: Kate Winslet, Victoria Beckham, Katie Holmes, Brew Barrymore, gwiazda „Beverly Hills 90210” – Tiffani Amber Thiessen, Liv Tyler, Britney Spears, Jennifer Aniston, a nawet Jared Leto. Trend równie popularny był zresztą także dekadę później. W drugiej połowie lat 2000. chokery nosiły więc także: Rihanna, Cara Delevingne, Hailey Bieber (wtedy jeszcze Baldwin) czy Gigi Hadid. Jak widzicie, łatwiej byłoby wskazać, kto nie miał choć jednego w swojej szkatułce. Po prostu były wszędzie! 

Choker z pereł i inne modele modne w 2022 roku

Wówczas największą popularnością cieszyły się wspomniane już aksamitne tasiemki zdobione mniej lub bardziej delikatnymi zawieszkami. Popularnym motywem – oprócz serduszek – były krzyże (małe lub duże), nity, ćwieki albo mieniące się z każdym ruchem kryształy. Opcja dla minimalistek? Wąska tasiemka zawiązana na szyi na kokardkę. Tylko tyle i aż tyle! 

Z czasem jednak chokery nie tylko zdążyły nam się przejeść, ale i – jak większość trendów z lat 90. i 2000. zostały uznane za trochę obciachowe (być może dlatego, że najczęściej nosiłyśmy je wówczas do dopasowanych do ciała koszulek na ramiączkach i spodni z niskim stanem). Teraz jednak znów poczuliśmy do nich sentyment. W sezonie wiosna-lato 2022 chokery wracają do łask. Ale w odmienionym wydaniu.

fot. Getty Images

Najmodniejsze chokery na wiosnę-lato 2022 inspirowane są bowiem... ulubioną biżuterią Coco Chanel. Czyli jak pewnie się już domyślacie – sznurami pereł. A mimo to nie mogłyby być bardzie nowoczesne. Perły nie muszą jednak być naturalne, nie muszą też przyjmować regularnych kształtów. Wręcz przeciwnie – jeden choker mogą zdobić różne ich rodzaje. Najlepszy przykład dają marki, takie jak Rosa czy Ania Kruk, które chokery z pereł proponują w kilku wariantach do wyboru. Poniżej modele, które szczególnie wpadły nam w oko.

Ale w sezonie wiosna-lato 2022 nie tylko chokery z pereł są modne. Hitem są także chokery w formie łańcucha, a także ascetyczne obręcze na szyję – bez elementów dekoracyjnych, za to lśniące złotym lub srebrnym blaskiem. Szerokie niczym obroże albo bardzo wąskie. Jest w czym wybierać! 

fot. Getty Images

Zobacz także: