Kolekcja baletek Christian Louboutin Nude wzbudziła ogromne emocje - odcienie nude stały się w ten sposób naprawdę uniwersalne, bo można je dopasować do swojego koloru skóry. W rzeczywistości rewolucja dokonała się jednak nie w ostatnich dniach, ale trzy lata temu. W 2013 roku Christian Louboutin ogłosił premierę kolekcji Nudes, czyli słynnych szpilek z czerwoną podeszwą w pięciu wersjach nude, odpowiadających odcieniom skóry od najjaśniejszej (Lea Nue) do najciemniejszej (Toudou). 

Teraz, w kolekcji wiosna-lato 2016 pojawiają się dwa dodatowe odcienie beżu, co daje łącznie siedem różnych wersji kolorystycznych baletek Solasofia. To prawie tak samo kultowy jak szpilki Louboutin model. Wykonane ze skóry baletki mają ostro zakończone noski oraz niewielki obcas, dzięki któremu łydka wygląda w tych butach smuklej niż w zwykłych balerinach. Oczywiście buty mają też słynną, czerwoną podeszwę. 

Nową kolekcję Solasofia promuje sesja autorstwa duetu Sofia & Mauro z modelkami o różnych odcieniach skóry, ubranych w inspirowane baletowym stylem spóniczki tutu w odcieniach beżu. Baletki są już dostępne w sprzedaży - ich cena to 595 dolarów