Kim jest Christian Paul i czy istnieje naprawdę? Takie pytanie zadają sobie widzowie, który 22 czerwca oglądali główne wydanie "Wiadomości" TVP. Redakcja postanowiła zapytać "znanego amerykańskiego projektanta" o to, jak ocenia styl obecnej Pierwszej Damy Agaty Dudy. Według Paula żona Andrzeja Dudy, podobnie jak Melania Trump, wyróżnia się swoim ubiorem na arenie międzynarodowej. Jednak to nie jego opinia wywołała spore kontrowersje, a fakt, że osoby interesujące się światem mody nigdy wcześniej o Christianie Paulu nie słyszały.

Kim jest Christian Paul - projektant z "Wiadomości" TVP?

"Christian Paul" po wpisaniu w wyszukiwarkę Google okazuje się być australijskim projektantem tanich zegarków, kanadyjskim aktorem lub muzykiem z USA, jednak o amerykańskim projektancie mody o tym nazwisku internet nie słyszał. Jeszcze do dnia, kiedy pojawił się w "Wiadomościach", Christian Paul nie miał konta w mediach społecznościowych, natomiast po jego debiucie w polskiej telewizji profile o nazwie Christian Paul Designs pojawiły się na Instagramie, Twitterze oraz Youtubie.

W swoich kanałach zamieszcza teraz filmy które, jak twierdzi, pokazują kulisy jego pracy jako projektanta, a także nagrywa stories opowiadające o swojej miłości do Polski. Zapewnia również, że wbrew plotkom, "jest prawdziwy"- Zostałem poinformowany, że tak naprawdę nie istnieję. Dziękuję za tą życzliwość. To prawdziwe błogosławieństwo. Proszę, podziwiajcie moje projekty i jeśli cokolwiek wam się spodoba, z chęcią coś dla was zaprojektuję - brzmi wpis na profilu o nazwie Christian Paul Designs.

Christian Paul, Christian Farbaniec, czy Krzysztof Farbaniec?

Christian Paul szybko stał się przedmiotem internetowych żartów oraz memów. Co ciekawe, redaktorzy serwisu "OKO.Press" dotarli również do konta w serwisie LinkedIn niejakiego Christiana Farbańca - mężczyzny łudząco podobnego do bohatera "Wiadomości", który ukończył uniwersytet w Chicago i niedawno przeprowadził się do Warszawy, a na co dzień pracuje jako analityk w firmie Scaleup Partners.

Christian Paul rzeczywiście jest związany ze "światem mody" - posiada on założoną we wrześniu ubiegłego roku witrynę Mika May Shop zajmującą się sprzedażą sukienek, ale sklep do niej podpięty został założony zaledwie wczoraj. Mika May ma też swój profil na portalu Pinterest, który linkuje do polskiego European Touch Beauty Salon, założonego przez... Grażynę Farbaniec.

Z kolei po wpisaniu w wyszukiwarkę nazwiska "Krystian Farbaniec" (polska wersja imienia Christian), Google przedstawia nam podobnego do Christiana Paula młodego chłopaka o pseudonimie Kokos, który w przeszłości pasjonował się piłką nożną i grał w klubie TS Piastovia w sezonie 2012/2013.

 

Zobacz także: