Już dzisiaj (6 lipca) odbędzie się chrzest Archiego Harrisona. Meghan Markle i książę Harry wydali oficjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że uroczystość odbędzie się bez udziału mediów. Na chrzest Archiego zaproszono jedynie 25 osób – członków rodziny oraz bliskich przyjaciół. Księżna i książę Sussex postanowili również, że nie zdradzą, kogo ostatecznie wybrali na rodziców chrzestnych swojego pierwszego syna. Jednak brytyjskie media podają, że ten zaszczyt przypadnie między innymi Amal Clooney i George’owi Clooney’owi, czyli jednej z najpopularniejszych par show-biznesu na świecie. Co ciekawe, Archie Harrison przystąpi do sakramentu w prywatnej kaplicy Królowej Elżbiety II w Windsorze. Ale uroczystość odbędzie się bez udziału monarchini. Skąd taka decyzja?

Chrzest Archiego: Królowa Elżbieta II nie pojawi się na uroczystości!

Niewiele osób wie, ale chrzest Archiego Harrisona miał odbyć się 5 lipca. Niestety, ze względu na obowiązki, nie mógłby uczestniczyć w nim książę Karol – dziadka chłopca. Meghan Markle i książę Harry postanowili zmienić datę uroczystości. Wybrali jednak nieco kontrowersyjną datę. Okazuje się bowiem, że również dzisiaj królowa Elżbieta II wyjeżdża do Szkocji na Tydzień Holyrood. Królewskie obowiązki ponad wszystko – przełożenie podróży nie wchodziło w grę. Monarchini cieszy się natomiast, że jej najmłodszy prawnuk zostanie wkrótce ochrzczony. Przypomnijmy, że królowa Elżbieta II pełni także funkcję głowy Kościoła w Wielkiej Brytanii, a więc sakramenty to dla niej niezwykle istotna kwestia.

Kate Middleton i książę William rozwiodą się? Królowa Elżbieta II nie zgadza się na zakończenie małżeństwa księżnej i księcia Cambridge! >>>