Z przywiązania do niej słynęła pierwsza elegantka Ameryki – Jacqueline Kennedy. Chustkę na głowie regularnie nosiła także Audrey Hepburn, która pojawiała się w niej zarówno na wielkim ekranie (jak choćby w filmie „Szarada” z 1963 roku), jak i na co dzień. Chustkę na głowie miała nawet w dniu swojego ślubu – z lekarzem psychiatrii Andreą Dottim! Co na dobre ugruntowało pozycję chustki wśród najbardziej szykownych akcesoriów. Choć dodatek może mieć także bardziej nonszalanckie oblicze – do rozwianych włosów i okularów w ogromnych oprawkach nosiły go przecież dzieci-kwiaty. Teraz, na fali popularności mody z lat 60. i 70., chustki na głowę powracają. To jeden z najmodniejszych dodatków na lato 2021! Który zostanie z nami na dłużej, bo na światowych wybiegach pojawił się także w kolekcjach na jesień-zimę 2020/21!

Chusta na głowę – Modny dodatek na lato 2021

Wystarczy zapytać projektantów domów mody, takich jak Marc Jacobs, Jacquemus, Versace, Christian Dior, Anna Sui, Pacco Rabbane czy MaxMara, którzy nie potrafili się oprzeć urokowi chust na głowę i ubrali w nie swoje modelki. Na czele z Bellą Hadid – wielką fanką dodatku (także prywatnie). Top modelka w zamiłowaniu do chust na głowę nie jest jednak odosobniona. Wtórują jej: Kendall Jenner, Alexa Chung, Dua Lipa, Rihanna, Sabina Socol (i inne paryskie it-girls), a także Polki – Jessica Mercedes czy Justyna Czerniak.

Jak wiązać chustkę na głowie i jak ją nosić?

Jak wiązać chustkę na głowie? Słynne fashionistki wzorem projektantów robią to na dwa sposoby. Najpierw jednak kwadratową chustę (najlepiej o wymiarach 50x50 cm) składają na pół, by przyjęła kształt trójkąta. Tak przygotowaną chustę albo zawiązują pod brodą (jak przed laty robiły to nasze babcie) albo z tyłu (za uszami, na wysokości karku). Oba warianty są równie mile widziane.

Warto pamiętać jednak jeszcze o jednym – przeciwsłonecznych okularach, które razem z chustą na głowie stanowią wyjątkowo zgrany duet! Jeśli wybierzecie modele w kocich oprawkach, możecie być pewne, że zadacie szyku – nie tylko w nadmorskim kurorcie, ale i w mieście. Taki zestaw pasuje zarówno do letniej sukienki, jak i do klasycznych jeansów i topu. Możliwości jest zresztą więcej. Poniżej znajdziecie inspiracje! Macie już swoją chustkę na głowę?