Skóra wokół oczu jest bardzo cienka, dlatego pielęgnacja tego obszaru wymaga specjalnego traktowania. Wiele kobiet zmaga się z opuchlizną i cieniami pod oczami, które uwypuklają nasze zmęczenie i nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Jeśli Wy również znacie ten problem i nie wiecie, jak poradzić sobie z workami pod oczami, spieszymy z pomocą. Przedstawiamy domowe sposoby i składniki w kosmetykach do pielęgnacji, które naprawdę działają w walce z cieniami pod oczami.

Cienie pod oczami – skąd się biorą?

Aby skutecznie walczyć z cieniami pod oczami należy najpierw wiedzieć, skąd się biorą, aby móc im zapobiegać. Dużą rolę w tej kwestii odgrywa genetyka. Jeśli mama lub babcia ma skłonność do ciemniejszej skóry pod oczami, Wy również jesteście narażone na tą przypadłość. Co więcej, worki pod oczami pojawiają się w miarę starzenia się, a wszystko przez to, że skóra traci elastyczność. Ale o opuchliźnie i przebarwieniach w okolicach oczu decydują również inne czynniki. Wpływ na to ma styl życia, m.in. dieta. Nadmiar soli w organizmie oraz spożywanie alkoholu sprzyja powstawaniu obrzęków. Ale także różnego rodzaju alergie, nadmiar stresu, permanentne zmęczenie i odwodnienie to główne i najbardziej prawdopodobne przyczyny opuchlizny i cieni pod oczami.

Płatki pod oczy, czyli ekspresowy ratunek dla cieni, zmarszczek i przesuszonej skóry >>>

Cienie pod oczami – jak z nimi walczyć?

W walce o piękną cerę najważniejsze jest działanie prewencyjne oraz wielotorowe. Jednym z obszarów skutecznej walki z opuchlizną i cieniami pod oczami jest zapobieganie ich powstawaniu. Zdrowa dieta, unikanie alkoholu i higiena snu (czyli minimum 6 godzin niezakłóconego snu) to najprostsze remedium na sińce pod oczami

Bardzo ważną kwestią jest również stosowanie kremów z wysokim filtrem (minimum SPF 50). Słońce jest bardzo szkodliwe dla skóry i odpowiada za fotostarzenie się cery, którego skutki są nieodwracalne. Przy kontakcie z promieniami słonecznymi warto również nosić duże okulary, które dodatkowo wzmocnią ochronę delikatnej skóry pod oczami.

Jeśli chodzi o domowe sposoby na cienie pod oczami, skuteczny jest ogórek, herbata i zimna łyżka. Luksusowe kremy przegrywają z nimi przedbiegach. Po pierwsze, chłód idealnie działa na szarą, zmęczoną i opuchniętą cerę i naprawdę nie ma sobie równych. Natychmiast zmniejsza opuchliznę sprawiając, że skóra wygląda bardziej promiennie. Ogórek (lub obierki) rozświetla cienie pod oczami, działając jak kompres. Natomiast ciepła torebka po herbacie i zawarta w niej kofeina poprawia krążenie!

Składniki w kremach, które zwalczają cienie pod oczami

Pomimo doraźnych, domowych sposobów na opuchliznę i cienie pod oczami, każda z nas powinna regularnie używać kremów pod oczy, aby zapobiegać zmarszczkom i nie dopuścić do utraty wody ze skóry. Jakie składniki powinny znaleźć się w produktach do pielęgnacji skóry wokół oczu? Dermatolodzy najczęściej wymieniają: acetyl tetrapeptide-5, który zmniejsza obrzęk i nawilża skórę, a także preparaty z niewielkim stężeniem retinolu, zapewniającego stymulację kolagenu i zapobiegającego utracie elastyczności. Poza tym wśród skutecznych składników do walki z opuchlizną i cieniami pod oczami znajdują się: kofeina, ekstrakt z herbaty, ekstrakt z nasion kawy i ekstrakt z kakao.