Rajstopy na dzień kobiet? Czemu nie!

Do niedawna pomysł wręczenia rajstop na Dzień Kobiet – w najlepszym wypadku – wywoływał uśmiech politowania. Cóż, zwyczaj narodził się w czasach PRL-u, których dziś wolelibyśmy już nie pamiętać (rajstopy wręczano wówczas „w pakiecie” z czerwonym goździkiem). Tym razem jednak patrzymy na niego inaczej. To zasługa topowych influencerek i słynnych domów mody, które sprawiły, że ten niedoceniany dotychczas dodatek stał się ostatnim krzykiem mody. Trzeba tylko wiedzieć, jakie wybrać. A więc podpowiadamy! 

Cienkie rajstopy – modny dodatek na 2021 rok

Wręczenie rajstop w Dzień Kobiet nie będzie faux pas, jeśłi postawimy na cienkie rajstopy w drobny wzór, bo w 2021 to właśnie one są najmodniejsze. Zapytajcie domy mody, takie jak Chanel czy Bottega Veneta, które wylansowały dodatek na światowych wybiegach. A następnie obdarowały nimi najsłynniejsze influencerki – Camille Charierre czy wspomnianą już Leonie Hanne, które noszą je bez względu na pogodę – także wtedy, gdy pada śnieg, a temperatury spadają poniżej zera.

Do marynarek długich na tyle by zasłaniać pośladki (fashionistki noszą je zamiast sukienki), równie obszernych koszul w męskim stylu albo swetrów oversize o grubym splocie (w końcu przeciwieństwa się przyciągają). Jakie buty najczęściej wybierają do cienkich rajstop influencerki? Delikatne czółenka na niewysokim obcasie albo – dla odmiany – ciężkie wojskowe buty: botki na platformie albo martensy.

Zawsze jednak wybierają rajstopy półtransparentne – w czarnym lub białym kolorze. I niewątpliwie dały się ponieść logomanii, bo cienkie rajstopy słynnych domów mody zdobią charakterystyczne dla nich monogramy. Ale rajstopy nie muszą mieć widocznego logo, by być modne. Wystarczy inny drobny wzór. Popularnością cieszą się drobne groszki, gwiazdki, oczy albo... trupie czaszki. Jest w czym wybierać! Pójdziecie w ślady fashionistek?