„Film w ciekawy i lekki sposób opowiada ważną historię o kobiecym ciele i seksualności, „Zabawny film, który odważnie mówi o prawie każdej kobiety do przyjemności płynącej z własnego ciała – o prawie, które zbyt długo uważano za brudne lub gorszące” - to tylko niektóre z uzasadnień jury, które jako zwycięski obraz podczas międzynarodowych festiwali filmowych wybrało animację Renaty Gąsiorowskiej, zatytułowaną Cipka. Wideo trwające niecałe 10 minut, stworzone w 2015 roku przez absolwentkę Szkoły Filmowej w Łodzi doczekało się kilkudziesięciu (!) nagród, m.in. na Festiwalu Filmu Polskiego w Ameryce, Festiwalu Filmowym Tricky Women w Wiedniu oraz Bilbao International Animation Community Festival AnimaKom. Do niedawna widzowie mogli obejrzeć jedynie fragmenty docenionej na całym świecie Cipki, ale od kilku dni całość jest dostępna na platformie Vimeo.

Piosenki do uprawiania seksu – co powinno znaleźć się na waszej liście? >>>

Dlaczego film Cipka Renaty Gąsiorowskiej powinna obejrzeć każda dziewczyna?

Fabuła filmu Cipka to prosta historia, opowiadająca o dziewczynie, która podczas randki z samą sobą nie może osiągnąć orgazmu. Rozpraszają ją różne rzeczy dnia codziennego, hałas za oknem, wścibski sąsiad, ogólny dyskomfort. Pomaga jej tytułowa Cipka, która tłumaczy, jak czerpać przyjemność z masturbacji.

Temat seksualności jest podejmowany coraz śmielej i coraz mniej szokuje, chociaż wciąż wiele osób uważa, że masturbacja „to coś złego” i że jest to powód do wstydu. Dlatego tak bardzo są potrzebne filmy takie jak Cipka, które w zabawny, łagodny i błyskotliwy sposób biorą na warsztat kontrowersyjne treści. Poniżej obejrzycie animację Renaty Gąsiorowskiej.

Pussy / Cipka from Renata Gasiorowska on Vimeo.