Jeśli jesteście z Krakowa, to na pewno wychwyciliście plakat wiszący na gmachu Muzeum Narodowego. Trudno go nie zauważyć, gdyż rozmiarem porównywalny jest z billboardem, a na nim znajduje się słynna „Dama z gronostajem” autorstwa Leonardo da Vinci, którą na co dzień można oglądać w tamtejszej placówce. Jednak kto zna ten jeden z najpiękniejszych portretów na świecie, a zarazem najważniejszy i najcenniejszy obraz w polskich zbiorach, bez wątpienia zauważy brak charakterystycznego naszyjnika na szyi sportretowanej przez da Vinci Cecylii Gallerani. „Kto się połasił?” – pyta w mediach społecznościowych muzeum. Okazuje się, że palce maczał w tym popularny złodziejaszek z serialu Netflixa, Lupin

Na post opublikowany przez Muzeum Narodowe w Krakowie odpowiedział wcielający się w bohatera serialu aktor Omar Sy: „Lupin nie jest złodziejem. Jest pani fanem”. A cała akcja to oczywiście promocja najnowszych pięciu odcinków produkcji, które można traktować jako 2. sezon, a oglądać od 11 czerwca można na platformie Netflix.

Pierwszych pięć premierowych epizodów, które ujrzał światło dzienne na początku stycznia 2021 roku, cieszyło się ogromną popularnością i pozostawiło u widzów wielki niedosyt. Kontynuacja na pewno nie zaspokoi wszystkich oczekiwań, dlatego już pojawiły się pytania o 3. część. Chociaż Netflix jeszcze jej oficjalnie nie potwierdził, taką informację podał Omar Sy, więc komunikat z takim doniesieniem to czysta formalność. Co więcej, rezultatów można spodziewać się już w przyszłym roku!

 


„Lupin” – o czym jest serial Netflixa?

Lupin opowiada historię mężczyzny posiadającego podwójną tożsamość. To Assan Diop (Omary Sy), syn emigranta z Senegalu, który wychowywał się w Paryżu. Jako nastolatek stracił ojca – ten, oskarżony o kradzież drogocennego naszyjnika należącego do pracodawcy, wpływowego Huberta Pellegriniego (Hervé Pierre), trafił do więzienia, gdzie odebrał sobie życie. Przed śmiercią Assan otrzymał od ojca wyjątkowy prezent – książkę o przygodach złodzieja dżentelmena, Arsène Lupin. Lektura znacząco wpłynęła na Assana, stając się wręcz jego życiowym kompasem. Tak, Assan jest złodziejem – szalenie inteligentnym, sprytnym i zwinnym. A jego najważniejszą operacją jest wykradzenie wspomnianego naszyjnika podczas licytacji w Luwrze, która staja się przepustką do odkrycia prawdy o swoim ojcu. Po piętach nieudolnie depcze mu paryska policja, ale tylko jeden z funkcjonariuszy, Youssef Guedira (Soufiaene Guerrab), podejrzewa, że Assan to Lupin.