Jak mieć gęstsze włosy? Ten tutorial z TikToka ci w tym pomoże!

Stres (związany z pandemią, przedświąteczną gorączką, codziennymi obowiązkami zawodowymi i... można by wymieniać jeszcze długo), nieodpowiednia dieta – uboga w warzywa i owoce, stylizacja – kręcenie, prostowanie, a nawet „zwykłe” suszenie – przyczyn wypadania włosów jest mnóstwo. A z każdym utraconym włoskiem fryzura traci na objętości. Jak powstrzymać ten proces? Z pomocą przychodzi Amy Chang – influencerka, która, jak sama podkreśla, ma obsesję na punkcie pielęgnacji włosów. I jej tutorial urodowy, który odkąd pojawił się na TikToku szybko stał się wiralem. Nic dziwnego, dowiadujemy się z niego, co zrobić by włosy stały się gęstsze – nawet jeśli dotychczasowe metody, takie jak regularne przycinanie końcówek, kosmetyki i domowe sposoby na wypadające włosy, nie zdają rezultatów. Te proste triki warto wprowadzić w życie od zaraz. To działa!

Jak sprawić, by włosy były gęstsze – Proste triki, które warto wprowadzić w życie od zaraz

1. Odżywiaj nie tylko końcówki, ale i cebulki!

Częsty błąd w pielęgnacji włosów? Nakładanie odżywki wyłącznie na łodygę oraz końcówki. W swoim tutorialu Amy Chung podkreśla, że nie mniej ważne – a może nawet ważniejsze – jest odżywianie włosów także u nasady. Nieodpowiednie nawilżenie cebulek może spowodować, że włosy staną się cieńsze i przyczynić się do ich przedwczesnego wypadania. A przecież tego właśnie chcemy uniknąć. Twoje włosy mają tendencję do przetłuszczania się i nie chcesz ich dodatkowo obciążać odżywką? Sięgnij po produkt w sprayu (bez spłukiwania) i delikatnie spryskaj nim głowę. Tylko tyle i aż tyle!

@bondenavant

if you want it to be THICCCC... #amyshairtips #hairtutorial #beautytips #hair #korean #skincareaddict #beautyguru #koreangirl #skincaretips

original sound - Amy Chang

2. Unikaj szamponów z tym składnikiem

Kolejna rada, którą warto wziąć sobie do serca? Unikaj szamponów z zawartością laurylosiarczanu sodu. Detergent ten nie dość, że może zaburzać pH skóry głowy i powodować pojawienie się na niej stanów zapalnych, to jeszcze nadmiernie wysusza włosy, sprawiając że mogą się łamać i wypadać. 

@bondenavant

if you want thick hair, prevent breakage near the roots #amyshairtips #haircaretips #beautytips #hair #beautyguru #hairtutorial

Lost by frank ocean - jaylnrowe

3. Sięgnij po serum do włosów

Amy Chang za pośrednictwem swoich social mediów zachęca także, by, chcąc mieć piękne i gęste włosy, regularnie sięgać po serum do włosów. Przypomina też, by nie zapominać o... wysypianiu się. Najlepiej więc serum do włosów nałożyć na noc i do łóżka. Po 8 godzinach fryzura będzie jak nowa. I pełna objętości!