Być może właśnie rozstałaś się z chłopakiem, który nie chce dać ci spokoju? A może twój ex odezwał się po miesiącach lub nawet latach i chce odnowić waszą znajomość? W obu tych przypadkach może się to źle skończyć. W końcu nie jesteście już razem z jakiegoś powodu. Jeśli czujesz, że powrót do byłego nie jest dobrą decyzją, przedstawiamy 5 sposobów na to, jak mu odpowiedzieć. Nie daj się jego manipulacjom.

Daj mu do zrozumienia, że wasz związek to przeszłość

Czasami jedna ze stron nie może zaakceptować tego, że jej związek się rozpadł. Podczas gdy ty możesz być już na kolejnym etapie, twój były nadal mógł się jeszcze nie wyleczyć. Jeśli dzwoni do ciebie i wypisuje, proponuje spotkania – jednym słowem chce do ciebie wrócić – daj mu do zrozumienia, że wasza relacja to już przeszłość. Powiedz mu, że kiedyś byliście razem, ale z jakichś powodów wam nie wyszło. Zaprezentuj mu te powody, używaj mocnych argumentów i bądź asertywna.

Powiedz mu, że podoba ci się ktoś inny

Być może jesteś już gotowa na randkowanie z nowymi osobami. I masz do tego prawo. Każdy przeżywa rozstanie w inny sposób. Jeśli twój ex chce do ciebie wrócić, możesz szczerze powiedzieć mu, że spotykasz się z kimś. Nie dlatego, że jesteś mu to winna, ale dlatego, żeby zrozumiał, że naprawdę nie jesteś nim już zainteresowana. Nie wdawaj się w szczegóły. Nie jest to potrzebne. Po prostu subtelnie daj mu do zrozumienia, że zostawiłaś go w przeszłości.

Wyznaj mu, jak się czujesz, ale zapewnij, że nie planujesz powrotu do niego

Może być też tak, że pomimo tego, że twój były partner cię zranił lub rozstaliście się w niedobrej atmosferze, nadal go kochasz. Lub chociaż czujesz do niego coś więcej. Jest to jak najbardziej normalne. W końcu był dużą częścią twojego życia przez długi czas. Daj sobie przestrzeń na odczuwanie takich emocji. Jeśli ex pojawi się na horyzoncie i wyzna, że chce do ciebie wrócić, powiedz mu prawdę. Powiedz, że nadal coś do niego czujesz i nadal są w tobie emocje. Pamiętaj jednak, aby jasno dać mu do zrozumienia, że pomimo tego, nie chcesz do niego wracać.

Zapytaj go, dlaczego zerwaliście

Skoro twój były partner chce do ciebie wrócić, to najprawdopodobniej z jego powodu się rozstaliście. Zadaj mu pytanie, dlaczego wasz związek się rozpadł. Zmusisz go tym do przeanalizowania jego błędów, refleksji i przyznania się do winy. Powinien zrozumieć, że to on popełnił błąd, a ty nie chcesz dwa razy wchodzić to tej samej rzeki. Jego szansa przepadła.

Zablokuj go

Jeśli powyższe sposoby nie zadziałały, twój ex wypisuje i wydzwania, cały czas chce się spotkać i nalega, to po prostu go zablokuj. Może wydawać się to niedojrzałe, ale przecież próbowałaś. To on nie rozumie, że nie masz ochoty już ciągnąć tego tematu. Nie ma co tracić czasu na byłego faceta, który nie rozumie, że miejsce przeszłości jest w przeszłości. Dodatkowo, to już naprawdę powinno dać mu do zrozumienia, że nie chcesz mieć z nim do czynienia.

 

Zobacz także: