Odkładajcie pieniądze, rezerwujcie bilety – kalifornijski festiwal Coachella właśnie ogłosił wszystkich wykonawców! Po miesiącach przypuszczeń już wiadomo, co w 2018 szykuje dla nas najbardziej wyczekiwane muzyczne wydarzenie na świecie.

W ubiegłym roku z powodu bliźniaczej ciąży z występu musiała zrezygnować Beyoncé (zastąpiła ją Lady Gaga), która obiecała, że zaśpiewa na kolejnej edycji. I tak też będzie! Fani Queen B. mogą zacierać ręce. Wokalistka została jednym z trzech headlinerów. Oprócz niej są nimi The Weeknd i Eminem. Raper obsypany największą ilością Grammy w historii powrócił pod koniec 2017 z nową, głośną płytą. Można na niej usłyszeć m.in. Eda Sheerana, Alicię Keys, Pink czy Beyoncé. I to właśnie na festiwalu Coachella 2018 nie tylko zaprezentuje swoje największe hity, ale także materiał z ostatniego krążka. My jednak wspominamy występ The Weeknd na polskim Open'er Festival 2017, który uznaliśmy za najlepszy koncert wydarzenia. Jesteśmy ciekawi, co przygotuje dla kalifornijskiej publiczności!

Na Coachella 2018 oprócz Beyoncé, The Weeknd i Eminema zagra cała plejada gwiazd muzyki. SZA, Kygo, Jamiroquai, St. Vincent, Post Malone, HAIM, Tyler the Creator, Odesza, Miguel, Kamasi Wahington, French Montana, Jessie Ware, King Krule czy Princess Nokia – to zaledwie garstka artystów, którzy znaleźli się w tegorocznym lineupie. W gatunkach będzie można wybierać!

Warto dodać, że ubiegłoroczna edycja była niemalże historyczną. Po raz pierwszy od dziesięciu lat wśród głównych wykonawców pojawiła się kobieta! Ostatnia była Björk w 2007 roku. W 2017 obok Radiohead i Kendricka Lamara ostatecznie zaśpiewała Lady Gaga.


Coachella 2018 – data, bilety

Wraz z ogłoszeniem rozkładu jazdy festiwalu potwierdzono również daty obu weekendów, w trakcie których odbędą się wszystkie koncerty. Tradycyjnie już postawiono na kwiecień. Na Pustyni Colorado artyści zagrają od 13 do 15.04.2018 oraz od 20 do 22.04.2018.

Bilety do sprzedaży trafią w piątek (5 stycznia), koło południa amerykańskiego czasu, i dostępne będą na coachella.com. Za najtańszą opcję trzeba zapłacić 429 dolarów.

Kto jeszcze wystąpi na Coachella 2018? Sprawdźcie poniżej!