Choć mamy aktualnie ponurą jesień, cofnijmy się do maja tego roku. Wtedy właśnie marka Converse, które absolutnie nie trzeba nikomu przedstawiać,  rozpoczęła cykl europejskich edycji globalnego projektu CX Artist Series angażującego do podjęcia kreatywnych wyzwań młodych i niesamowicie zdolnych twórców z grona All Stars. Za nami kolejna odsłona akcji, która tym razem odbyła się pod hasłem Create Next Music.

Zanim jednak przejdziemy do tego, co kryje się za wspomnianym hasłem i jakie muzyczne kąski udało się przygotować młodym twórcom, przypomnijmy, kim są All Stars.  A jest to grupa młodych osobowości, wyróżniających się swoim talentem, a także stylem. Twórczynie i twórcy z różnych dziedzin dzięki Converse All Stars mogą się rozwijać i pokazać światu swoje umiejętności. To też dla nich szansa, by nawiązać nowe znajomości i działać kreatywnie z innymi osobami, tworząc wyjątkowe projekty, które nie miałyby szansy powstać.

Ekipa All Stars

W ekipie All Stars znaleźli się: Jacob – który zajmuje się muzyką, Natalia – studentka reżyserii w szkole filmowej, Weronikaartystka i Eryk – autor tekstów i muzyki, twórca zdjęć i filmów. Cztery naprawdę różne osobowości, które łączy to, że są wyjątkowi i kreatywni. To właśnie oni zostali zaproszeni do tegorocznej edycji Converse CX Artists Series Music.

Cała czwórka należy do generacji Z, która coraz śmielej działa, zabiera głos, poprzez różne środki wyrazu daje upust swojej kreatywności i życiowej filozofii. Marka Converse zawsze była blisko młodych ludzi i wspierała ich w takich działaniach, nic zatem dziwnego, że i tym razem postawiła na reprezentantów tego pokolenia, dając im platformę do działania a może i nie lada wyzwanie. Ale jak się okazało ta zgrana ekipa bardzo lubi wyzwania. Poznajcie najpierw ich bliżej, a za chwilę przekonacie się, jakie kreatywne zadanie na nich czekało oraz jak sobie z nim wspólnie poradzili.

All Stars – poznajcie bliżej uczestników Converse CX Series Music. Co mówią o sobie?

Jacob, jak już wiemy, pasjonuje i zajmuje się szeroko pojętą muzyką: od  sound designu, prowadzenia sesji w studiu do kompozycji oraz mix/masteringu.

Moją zajawą jest muzyka. Nie ważne jaka, musi mieć "to coś". Hip-hop, House, R&B, groove, jazz... Kocham dźwięk i to on mnie w tym wszystkim najbardziej inspiruje. Uważam też, że nie zawsze słowa są najważniejszą częścią utworu, bo sam "sound" może nieść za sobą ogrooomny przekaz – mówi Kuba.

Muzyką zajmuje się także Eryk. Oprócz tego pisze teksty, robi zdjęcia i filmy, muzykę i pisze teksty. Dlaczego? Z miłości do siebie i ludzi wokół mnie – wyjaśnia.

Chcę czuć i się tym dzielić. Pokazywanie innym swoich zajawek i umiejętności to świetna droga do osiągnięcia pewności siebie i swoich dzieł. Sztuka jest drogą do porozumienia, w której nie chodzi o to, żeby mieć rację, tylko pokazać swoją perspektywę, dlatego dbam, żeby wszystkie moje dzieła krzyczały, że to był Eryk.

Z kolei Natalia, która uczy się w  szkole filmowej, podkreśla, że muzyka i film umożliwiają jej największe zrozumienie i ekspresję siebie.

Zobacz także:

Chcę wpłynąć pozytywnie na czyjś świat i pomóc im zrozumieć siebie. Staram się codziennie uczyć nowych rzeczy, poznawać nowe perspektywy i nabierać nowego podejścia – deklaruje.

Weronika uwielbia eksperymentować na wielu płaszczyznachTworzy obrazy, projektuje w 3D, robi biżuterię.

Moja percepcja ciągle się poszerza, gdy mogę tworzyć nowe rzeczy eksperymentując z materiałami. Właśnie przygotowuję pracę dyplomową z projektowania produktu: biżuterię z materiałami z odzysku. Dla zajawki robię czasem zdjęcia. Nie ograniczam się do jednego medium, bo dopiero połączenie kilku dziedzin pozwala mi w pełni eksplorować pokłady mojej wyobraźni. Jestem artystką multidyscyplinarną, a w moich pracach stawiam na organiczność i poszukiwanie nowych światów wizualnych – wyjaśnia członkini grupy All Stars.

Muzyczne wyzwanie w ramach Converse CX Artists Series Music

Znacie już naszych bohaterów i bohaterki, czas powrócić do zadania, które mieli do wykonania zaledwie w 7 dni! A było to stworzenie utworu muzycznego. Kompletnie od zera. Na szczęście pomocnikiem i mentorem całej czwórki był Miły ATZ – jeden z najmocniejszych reprezentantów polskiej sceny rapowej.  Czy im się udało? I jak im poszło? O tym można było przekonać się niedawno na premierowym koncercie w warszawskim klubie Niebo. Jacob, Natalia, Weronika i Eryk dali tam swój występ. Przed ich show scenę rozgrzali najlepsi polscy bboys i bgirls! Oczywiście nie mogło zabraknąć również samego Miłego ATZ, który także dał swój koncert. A za DJ-ką stali Felipe i Tycjana! To zdecydowanie była gorąca noc. I niezapomniana. Nie tylko dla czwórki All Starsów, ale i dla nas!

Na stronie converse.pl możecie zobaczyć, jak dzień po dniu wyglądała współpraca całej czwórki z mentorem. Jak utalentowani w różnych dziedzinach, tryskający kreatywnością i potrzebą sprawdzenia się bohaterki i bohaterowie zabrali się do działania? Burza mózgów, klasyczne i nietypowe instrumenty, poszukiwanie odpowiednich dźwięków, ale i wygłupy, uwiecznianie wspólnych chwil na zdjęciach... Do czasu wizyty mentora w domu All Starsów, kiedy przyszedł czas, by zdać relację, jak idą prace. Spoiler alert: nie było tak źle. Były za to rady, by nie bać się przekraczać granic, wychodzić z pudełka, nie oglądać się na obecnie panujące mody, miksować gatunki. Zachęceni tym wszystkim All Starsi wyszli na miasto w poszukiwaniu inspiracji, dźwięków. Po kilku dniach mieli beat, wokal. Czy powstał tekst?

Wkrótce na stronie converse.pl pojawią się też odsłuchy tego, co udało się stworzyć czwórce młodych artystów z pomocą Miłego ATZ. Zachowajcie czujność. I zainspirujcie się!