Sposobów na to, to robić z ubraniami, które już nam się nie podobają, są zużyte, za małe, jest mnóstwo. Można je komuś podarować, wymienić się, sprzedać czy przerobić. Można je zostawić również w sklepach w specjalnie przeznaczonych do tego punktach. W sklepach coraz cześciej pojawiają się też ubrania oraz dodatki, które po prostu powstały z innych ubrań. W takim kierunku poszła marka Converse i w ramach swojej inicjatywy Converse Renew skupiła się na materiale niezwykle uniwersalnym, z jakiego powstają najcześciej noszone przez nas spodnie, czyli na denimie. Converse zdecydował się dać drugie życie znoszonym jeansom i stworzyć z nich zupełnie nowe pary butów. Genialne! 

Milion par spodni - właśnie tyle brytyjska marka mody zrównoważonej i sklep z produktami vintage Beyond Retro sortuje miesięcznie. Selekcja Converse Renew Tri Panel Denim, bo właśnie taką nazwę noszą wyjątkowe modele butów Converse, powstaje w oparciu o trzy różne rodzaje denimu - ciemnoniebieskiego, jasnoniebieskiego oraz czarnego. Następnie z tych trzech rodzajów denimu wykrawane są elementy kroju i z nich powstaje wierzchnia część kultowych Chucków. Każdy element wykonany jest z innego koloru materiału i tworzy jedną z części cholewki buta. Ciemny jeans staje się panelem wewnętrznym, jasny językiem, a czarny elementem zewnętrznym. Rezultat? Jedyna w swoim rodzaju para butów Converse Renew Denim Tri Panel Chuck 70!

Kolekcja Converse Renew Tri Panel Denim to więc nie tylko ukłon w kierunku coraz modniejszego upcyclingu, ale również konsumenckiej świadomości. Tym, co nosimy, chcemy dziś wyrażać swoje podejście do współczesnego świat, swoje poglądy, manifesty. Converse to dziś jedna z tych marek, która doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszej planety jest bycie świadomym konsumentem. Dlatego, jeśli mamy kupować nowe buty, to postawmy właśnie na te z upcyclingowanego denimu lub wykonane z przetworzonych butelek PET. To z kolekcji modele Converse Canvas dostępne w kilku różnych kolorach, m.in. różowym, zielonym i kremowym. A już niebawem w ofercie Converse mają pojawić się też produkty z ekologicznej bawełny. Lubimy to!