Lila Moss idzie w ślady matki

Wyrosło nam pokolenie córek topmodelek, które poszły w ślady swoich słynnych matek. Pociecha Cindy Crawford, 20-letnia Kaia Gerber, to już dziś marka sama w sobie. 18-letnia Leni Klum, czyli dziecko Heidi Klum, także świetnie odnajduje się przed obiektywem. Na zawód modelki zdecydowała się również córka Kate Moss, 19-letnia Lila Grace Moss, która jest owocem związku Brytyjki z dziennikarzem Jeffersonem Hackiem.

Lila w swoim zawodowym portfolio ma już udział w pokazach m.in. Miu Miu i Jacquemusa, a w ubiegłym roku wystąpiła w pierwszym w historii pokazie Fendi x Versace podczas Tygodnia Mody w Mediolanie. Zmagająca się z cukrzycą typu 1 modelka zrobiła tam niemałą rewolucję, gdyż przeszła po wybiegu z pompą insulinową, umieszczoną w widocznym miejscu, na lewym udzie w okolicy biodra (zobacz w naszej GALERII na górze strony). W maju bieżącego roku powtórzyła ten gest, występując u boku matki na Gali MET z pompą insulinową pod prześwitującą sukienką. 

Lila Moss niczym Kate Moss w kampanii Calvina Kleina

Teraz 19-latka została twarzą nowej kampanii Calvina Kleina. Stało się to dokładnie 30 lat po tym, jak światło dzienne ujrzała niezapomniana sesja jej matki dla tej marki. Czarno-białe zdjęcia, na których Kate Moss pozowała topless w spodniach CK, wykonane zostały w 1992 roku przez Patricka Demarcheliera. Śmiało można je dziś określić mianem ikonicznych. Kate miała wtedy 18 lat, a współpraca z Calvinem Kleinem wyniosła ją do rangi supermodelki.

Trzy dekady później córka gwiazdy, Lila Moss, poszła w ślady matki. Czarno-białe fotografie zrobione przez Alasdaira McLellana są utrzymane w podobnym, minimalistycznym stylu, co te sprzed trzech dekad. Córka Kate nie występuje topless, lecz ma na sobie czarny tank top. Do tego dżinsy z niskim stanem, spod których wyzierają majtki z charakterystyczną, białą gumką i logo marki.

Jak wam się podoba?