Kiedy twoimi rodzicami są Uma Thurman i Ethan Hawke (co to była za para!) jest naprawdę duże prawdopodobieństwo, że zajmiesz się aktorstwem. Albo wręcz przeciwnie – uciekniesz od niego jak najdalej. Nie zawsze jednak jest to łatwe, bo prędzej czy później przeznaczenie może cię dopaść. Wygląda na to, że tak właśnie było z córką tej gwiazdorskiej pary. Maya Thurman-Hawke zadebiutowała w ubiegłym roku rolą w serialu BBC, Little women. Dziewczyna miała wówczas 18 lat i okazało się, że był to dopiero początek jej kariery. Aktualnie kończy zdjęcia do amatorskiego filmu Ladyworld w reżyserii Amandy Kramer, oraz przygotowuje się do nowej produkcji Myny Josepha, Charlotte XVI. Ale rola, która może okazać się przełomowa dopiero nadejdzie. Netflix ogłosił, że Maya Thurman-Hawke znajdzie się w obsadzie trzeciego sezonu Stranger Things! Początkująca aktorka zagra Robin, która (jak czytamy w informacji prasowej) „ma alternatywny styl i jest równie bystra, co zabawna. Znudzona swoją przyziemną pracą szuka nowych wrażeń... i dostaje ich aż nadmiar, kiedy odkrywa mroczne sekrety Hawkins.” Mamy swoją teorię, że to ona może namieszać między Nancy i Jonathanem, no ale... (sorry za spoiler).

Natalia Dyer zdradza, jak to jest pracować z Charlie Heatonem na planie „Stranger things” >>>

Ale to nie wszystko! Oprócz pojawienia się nowej twarzy, Netflix zapowiedział również rozwinięcie wątku uroczej i zabawnej siostry Lucasa. Erica z postaci drugoplanowej w trzeciej odsłonie Stranger Things wysunie się na pierwszy plan. Więc jeżeli grająca ją Priah Ferguson skradła ostatnio Wasze serca, pewne jest, że ponownie zobaczycie ją na ekranie. Dziewczynka powróci z całą armią swoich przyjaciół i co najważniejsze – nie zamierza siedzieć bezczynnie z boku. Tym razem podejmie się niebezpiecznej misji ocalenia Hawkins przed nowym, nieznanym zagrożeniem.

Ta szalenie utalentowana 11-latka z Atlanty (nie ma sławnych rodziców), swoje pierwsze kroki w zawodzie stawiała w wieku 4 lat. Grała zarówno w lokalnych teatrach, wystąpiła w Mercy Street oraz show Daytime Divas. Na swoim koncie ma także role w filmach krótkometrażowych czy serialach internetowych. Na co dzień zaangażowana jest w działalność swojej lokalnej społeczności. Od 2 lat jest dziecięcym rzecznikiem organizacji United Way of Greater Atlanta.

Natalie Portman w zwiastunie 3. sezonu „Stranger Things”! >>>

Do tej pory nie zdradzano żadnych szczegółów trzeciego sezonu Stranger Things, więc może informacja o nowej bohaterce i rozwinięciu wątku siostry Lucasa oznacza, że nowe odcinki obejrzymy szybciej, niż nam się wydaje? Data premiery wciąż nie została ogłoszona, ale przypuszcza się, że jeden z naszych ulubionych seriali doczeka się kontynuacji pod koniec 2018 roku lub na początku 2019.

Zobacz także: Wszystko, co wiemy o 3. sezonie „Stranger Things” >>>