Chyba nikt nie był przygotowany na śmierć Matthew Perry'ego. Aktor znany z kultowej już roli Chandlera w serialu „Przyjaciele” zmarł niespodziewanie pod koniec października w wieku 54 lat. Wiadomość o odejściu aktora chwyciła za serca fanów i fanki na całym świecie, a w sieci nie brakuje wyrazów sympatii i żalu ze względu na tak wczesne odejście Perry'ego. 

Śmierć Matthew zaskoczyła również pozostałych aktorów i pozostałe aktorki z serialu „Przyjaciele”, którzy i które wydali/ły pod koniec października krótkie oświadczenie na łamach serwisu Page Six. Jesteśmy całkowicie zdruzgotani stratą Matthew'a. Byliśmy kimś znacznie więcej niż tylko znajomymi z planu. Jesteśmy rodziną. Jest tak wiele do powiedzenia, jednak teraz skupimy się na żałobie i przepracowaniu tej ogromnej starty. Z czasem powiemy więcej, o ile będziemy w stanie – czytaliśmy i czytałyśmy wówczas słowa piątki „Przyjaciół”.

Wygląda na to, że czas leczy rany. Courteney Cox zamieściła bowiem na swoim profilu na Instagramie wpis, w którym ponownie wspomina swojego serialowego męża.

Courteney Cox i Matt Leblanc żegnają Perry'ego: „Nigdy cię nie zapomnę”

Widzowie i widzki „Przyjaciół” zapewne zgodzą się ze stwierdzeniem, że duetu Leblanc i Perry po prostu nie dało się nie lubić. Dwóch współlokatorów bez wątpienia sprawiało, że na twarzach milionów osób na całym świecie regularnie gościł szery uśmiech. Taki sam, jaki wywoływał w późniejszych sezonach związek Chandlera z serialową Monicą Geller, czyli Courteney Cox. 

Aktorka pożegnała serialowego męża, publikując na Instagramie scenę będącą początkiem miłości Monici i Chandlera. 

Jestem bardzo wdzięczna za każdą chwilę spędzoną z Tobą, Matty, i tęsknię za Tobą każdego dnia – napisała Cox – W tej scenie, zanim zaczęliśmy kręcić, podsunął mi zabawną kwestię. Często robił takie rzeczy. Był zabawny i miły

Hołd Matthew Perry'emu złożył również Matt Leblanc. Przyjaciela pożegnał w krótkim wpisie na Instagramie, publikując zdjęcie z planu serialu.

Matthew. Z ciężkim sercem żegnam się z Tobą. Czasy, które spędziliśmy razem, były jednymi z najpiękniejszych w moim życiu. To był zaszczyt dzielić z Tobą scenę i nazywać Cię moim przyjacielem. Zawsze będę się uśmiechać, gdy o Tobie pomyślę. Nigdy Cię nie zapomnę. Nigdy. Rozwiń skrzydła i leć, bracie, jesteś teraz wolny. Zgaduję, że nigdy nie oddasz mi tych 20 dolarów, które jesteś mi winien – napisał na Instagramie Leblanc, kończąc swój wpis w żartobliwy, charakterystyczny dla Joey'a sposób.

Śmierć Matthew Perry'ego

Matthew Perry zmarł w swoim domu w Los Angeles 28 października 2023. Aktor miał 54 lata. Bezpośrednią przyczyną śmierci było zatrzymanie akcji serca, najprawdopodobniej na skutek utonięcia w jacuzzi. Pogrzeb Perry'ego odbył się 3 listopada, gwiazdor został pochowany na cmentarzu Forest Lawn Memorial Park, które znajduje się nieopodal studia Warner Bros, w którym kręcono „Przyjaciół” – na wzgórzach Hollywood.

Zobacz także: