Lista modnych kurtek i płaszczy na jesień-zimę 2022/2023 to wiele różnorodnych propozycji. Obok hitów lansowanych na wybiegach do wyboru zawsze mamy także sezonowe pewniaki. Nam ciężko wyobrazić sobie zimę bez czarnej puchówki. Pod tym pojęciem każdy może widzieć inny model. Poza tym, że łączy je kolor i wypełnienie, to może je także wiele różnić. Materiał, długość i dodatkowe elementy w postaci kaptura czy ściągaczy pozwalają, żeby każdy znalazł wersję dla siebie. Czarna puchówka dzięki temu trafia do wielu szaf i jest stale widoczna w stylizacjach osób, które mijamy na chodnikach i w naszych własnych. Wybraliśmy 6 propozycji z nowych kolekcji, które sprawdzą się nie tylko w tym sezonie. Latami będą uzupełniać zimowe stylizacje.

Czarna puchówka – Klasyczna puchówka

Średniej długość puchowa kurtka w czarnym kolorze to jedna z najbardziej uniwersalnych odsłon tego okrycia wierzchniego. Ponadczasowy design i neutralna kolorystyka pozwalają bez trudu dopasować ją do każdej stylizacji. Sprawdzi się do spodni, spódnic i sukienek. Do tego jej sportowy charakter wcale nie przeszkadza, żeby była uzupełnieniem stylizacji z garniturem czy innym eleganckim zestawem. Wszystko zależy od naszego stylu i oczekiwań względem tego zimowego okrycia wierzchniego.

Czarna puchówka – Krótka puchówka

Trendy dotyczące puchowych kurtek często obejmują jej długości. W ostatnich sezonach pojawiały się między innymi w wersji crop i nic nie wskazuje na to, żeby tej zimy miało się to zmienić. Krótka puchówka to przede wszystkim świetne okrycie wierzchnie do spodni z podwyższoną talią, które w ostatnim czasie cieszą się ogromną popularnością. Nie ma znaczenia, czy postawi się na jeansy, joggery, spodnie garniturowe, czy jeszcze inny model. Puchówka będzie świetnym dopełnieniem takiego zestawu.

Czarna puchówka – Puchowy płaszcz

Puchówki to nie tylko typowe kurtki. W sklepach nie brakuje ich także w dłuższej odsłonie. Takie puchowe płaszcze to jedno z najlepszych rozwiązań, kiedy zimą temperatura spada mocno poniżej zera. Dzięki temu, że takie okrycie wierzchnie przeważnie sięga do połowy łydki, osłania sporą część ciała i pozwala czuć się komfortowo nawet przy niesprzyjającej aurze. Do tego taki płaszcz za każdym razem dominuje w stylizacji i staje się jej głównym bohaterem. Ze względu na jego uniwersalny charakter nie ma zatem problemu z dopasowaniem dodatków i innych elementów garderoby. Tu wszystko będzie do siebie pasować.

Czarna puchówka – Skórzana puchówka

Czarna kurtka puchowa może być uszyta nie tylko ze śliskiego i szeleszczącego materiału. W sklepach można znaleźć znacznie więcej propozycji. Jednym z nich są skórzane puchówki. Te znajdziemy zarówno w wersji naturalnej, jak i uszyte ze skóropodobnych materiałów. To opcja nie tylko do modnych w ostatnich sezonach skórzanych spodni, choć taki total look to z pewnością bardzo dobry pomysł. Skóra może świetnie prezentować się także, kiedy jest zestawiana na zasadzie kontrastu. Pomysłów na stylizacje z taką czarną puchówką na zimę z pewnością nie zabraknie.

Czarna puchówka – Puchówka oversize

Obszerne puchowe kurtki to jeden z popularniejszych fasonów w ostatnich sezonach. Z wybiegów szybko trafiły do sieciówek. Dzięki temu puchową kurtkę oversize można znaleźć w wersji z różnych półek cenowych. Wszystkie łączy jednak jedno. Idealnie sprawdzają się w luźnych stylizacjach. Dodają swobody garniturowym spodniom, spódnicom i sukienkom. Z powodzeniem można je także łączyć ze sportowymi joggerami lub casualowymi jeansami. Wszystko według potrzeb i własnej wizji idealnej stylizacji na zimę.

Czarna puchówka – Dwustronna puchówka

Dodatkowych możliwości przy tworzeniu stylizacji mogą dostarczyć dwustronne kurtki. Czarne puchówki również są dostępne w takiej odsłonie. Dzięki temu jeden zakup może nam dostarczyć aż dwa okrycia wierzchnie na zimę. Z jednej strony czarne i uniwersalne. Z drugiej kolorowe i wzorzyste, które będzie zupełnie inne w odbiorze. To świetna opcja zwłaszcza dla osób, którym trudno podjąć decyzję, bo z jednej strony cenią możliwości, które daje klasyka, ale z drugiej nie chcą też ograniczać się tylko do takiego podejścia.

Zobacz także: