Czego pragną kobiety?

Każdy chce się czuć w związku bezpiecznie. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Kobiety bardzo często szukają tego poczucia w mężczyznach, których wybierają sobie na partnerów. Jednak to nie wystarczy. Istnieją pewne cechy, które są atrakcyjne dla większości dziewczyn. Oto 5 rzeczy, które powodują, że kobieta szaleje za mężczyzną. Czego pragną kobiety? Przekonaj się.

Chcą być słuchane

To podstawa poczucia bezpieczeństwa. Nie możemy czuć się bezpiecznie, jeśli nie będziemy miały poczucia, że nas słuchacie. Chcemy wiedzieć, że niezależnie od tego, co powiemy, zawsze zostaniemy wysłuchane, nigdy zlekceważone. I chodzi nam o wszystko. Możemy mówić o tym, jak minął nam dzień, co się nam przytrafiło, kogo spotkałyśmy, ale też o poważniejszych sprawach. Na przykład o czymś, co nas nurtuje, męczy lub nam przeszkadza. Nie ma nic bardziej pocieszającego niż pewność, że nasz partner naprawdę interesuje się tym, co mamy do przekazania i że (na przykład) chce nam pomóc.

Chcą, żeby mężczyzna dotrzymywał obietnic

Czasami zdarza się tak, że mężczyzna coś obieca – może to być nawet mała rzecz, jak zrobienie zakupów – a potem po prostu tego nie zrobi. Powiedział, że odezwie się, jak gdzieś dojedzie, że posprząta w mieszkaniu lub załatwi jakąś sprawę i nie dotrzymał słowa? To naprawdę nas rani. Chociaż może wydawać się drobnostką, dla kobiet ma to ogromne znaczenie. Chcą mieć pewność, że mogą polegać na swoim partnerze, mogą mu zaufać i nie bać się, czy spełni obietnice. Chodzi o poczucie pewności i stabilności.

Chcą, żeby mężczyzna wyrażał swoje uczucia

Z jakiegoś powodu faceci myślą, że okazywanie uczuć jest niemęskie. Jest to absolutna nieprawda. Kobiety wręcz pragną, aby ich partnerzy okazywali to, co czują. Chcą, aby komunikowali się, mówili, czego chcą, potrzebują, czego im brakuje. W ten sposób wzmacnia się więź pomiędzy dwójką ludzi. Oprócz tego zależy nam również na tym, aby mężczyźni mówili nam, że nas kochają, że zależy im na nas. Niby wiemy, że tak jest, ale powtórzenie wyznania miłości nigdy nie zaszkodzi. W końcu każdy chce czuć się chciany i kochany.

Chcą, żeby mężczyzna je chronił

Ponownie wracamy do poczucia bezpieczeństwa, które dla kobiet jest jednym z ważniejszych aspektów związku. Chcemy czuć się przy naszym ukochanym bezpiecznie, chcemy mieć pewność, że ochroni lub obroni nas, jeśli będzie taka konieczność. Kobiety lubią też dżentelmeńskość, pomocność czy szamańskość. Z drugiej strony, faceci lubią się wykazać, dlatego każda okazja pomocy powinna zostać przez nich wykorzystana. Nie ma dla nich lepszego uczucia niż podziw i uznanie ze strony partnerki.

Chcą, żeby mężczyzna był uczciwy

To dość oczywisty punkt, ale również jeden z najważniejszych. I też sprowadza się do poczucia bezpieczeństwa (bo chyba właśnie na tym kobietom zależy najbardziej). To właśnie uczciwość faceta sprawia, że kobieta czuje się przy nim bezpiecznie. Wie, że jej nie zdradzi, że mówi jej prawdę, jest po prostu spokojniejsza. Zaufanie w związku to podstawa. Bez niego nie da się budować zdrowej relacji. Dlatego warto zapewnić swoją ukochaną, że zawsze chcecie być z nią kompletnie szczerzy i nawet jeśli prawda jest bolesna, to i tak ją powiecie. Poza tym, mężczyzna, który potrafi wziąć odpowiedzialność za swoje czyny jest przynajmniej kilka razy bardziej atrakcyjny.

Dziewczyny, zgadzacie się? 

Zobacz także: