Jak działają majtki menstruacyjne?

Czy to działa? Jak to działa? Odpowiadamy! Majtki menstruacyjne z nowej oferty marki Etam wyglądają identycznie jak klasyczne majtki - różnią się tylko jednym szczegółem. Są wyposażone w cienkie warstwy niezwykle chłonnego materiału, który skutecznie absorbuje krew menstruacyjną. Można z nich korzystać w dzień i w nocy. W czasie pracy, na imprezie lub podczas uprawiania sportu. Są naprawdę dla każdego - mogą z nich korzystać nastolatki, kobiety w okresie połogu, a także osoby z problemem nietrzymania moczu. Dzięki specjalnie zastosowanej technologii drenażu możemy z nich korzystać bez ryzyka pojawienia się przykrego zapachu rozkładającej się krwi, uczucia wilgoci i bez plam na ubraniach. Marka oferuje aż do 12 godzin niezawodnej ochrony i całkowitego komfortu podczas ich użytkowania. Możesz wybierać pośród klasycznych fig, majtek z wysokim stanem z koronki i szortów z bawełny lub mikrofibry zaprojektowanych z myślą o średnich albo obfitych miesiączkach - tak aby uwzględnić to jak pięknie się różnimy. PS. Majtki świetnie będą pasować do biustonoszy z kolekcji Etam!

Jak majtki menstruacyjne dbają o planetę?

Czy zdawałyście i zdawaliście sobie sprawę, że podczas całego roku przeciętna kobieta zużywa od 5 do 25 kilogramów środków higienicznych w czasie miesiączki? Wszystko oczywiście zależy od długości cyklu, intensywności krwawienia, długości miesiączki i preferowanych środków menstruacyjnych. Jest to jednak znacząca ilość odpadów, która nie może zostać poddana recyclingowi, dlatego majtki menstruacyjne są doskonałą alternatywną dla osób, które poza wygodą, cenią sobie także troskę o środowisko naturalne. To mały krok, który w perspektywie całego życia, może przynieść dużą zmianę.

A jak zadbać o swoje majtki menstruacyjne? Wystarczy wypłukać je w zimnej wodzie, a następnie wrzucić do pralki na 30 stopni z łagodnym detergentem piorącym. Et voila!

Walka z ubóstwem menstruacyjnym?

Marka Etam, przy okazji wprowadzenia majtek menstruacyjnych, po raz kolejny udowadnia, że nie zapomina o pomaganiu osobom w potrzebie. Wraz z fundacją Akcja Menstruacja przystępuje do walki z ubóstwem menstruacyjnym, przekazując 5 zł z każdej sprzedanej pary wspomnianych majtek na rzecz fundacji.

A czym jest ubóstwo menstruacyjne? Czasami nie zdajemy sobie sprawy, że dostęp do środków higienicznych w czasie okresu nie dla każdego jest oczywisty i łatwy. Aż 500 000 osób w Polsce nie ma swobodnego dostępu do środków menstruacyjnych! Co więcej, według statystyk udostępnionych przez Emilię Kaczmarek - jedną z współzałożycielek fundacji, 1 na 6 dziewczyn opuściła zajęcia w szkole ze względu na miesiączkę.

Rozłożenie wydatków na comiesięczne zakupy nie pozwala nam zauważyć realnych kosztów miesiączkowania w perspektywie całego naszego życia. Dane udostępnione przez Akcję Menstruację pokazują, że średni koszt okresu to od 6 000 do 30 000 zł w ciągu całego życia - zależy to wybieranych przez nas środków higienicznych. To naprawdę duża suma. Odwiedzając stronę Etam, możesz obliczyć swoją oszczędność i pozytywny wpływ na środowisko naturalne w ciągu roku. 

Bez względu na dzień miesiąca czuj się pewna siebie, bezpieczna, spokojna, seksowna, bez ograniczeń, eko-odpowiedzialna i wolna!

Zobacz także: