Królowa Elżbieta II przejęła brytyjski tron z rąk swego ojca króla Jerzego VI jako 25-latka i jako, że nie tak dawno świętowała swe 92. urodziny, niniejszym poczyniła rekord, będąc jedynym z kilku władców będącym u władzy przez 7 dekad. Dla nikogo nie jest nowością, że następny w kolejce do korony jest jej syn Karol. Co ciekawe, w dniu przejęcia władzy w monarchii, niezależnie od tego, kiedy nastąpi, on także doświadczy bezprecedensowej sytuacji: będzie najstarszym w historii członkiem rodziny królewskiej obejmującym tron.

To zresztą nie jedyny przywilej, jakim stanie się jego udziałem - książę Karol jest także jedynym członkiem rodziny królewskiej, któremu po głośnym rozwodzie (i skandalu z Camillą Parker Bowles w roli głównej, która to zresztą bezpośrednio przyczyniła się do rozpadu jego małżeństwa) pozwolono ponownie się ożenić, zachowując tytuł. Przed laty brat jego dziadka przypłacił podobną sytuację utratą piastowanego urzędu - gdy Edward VIII zdecydował się poślubić Wallis Simpson, zmuszono go do abdykacji. 

ZOBACZ TAKŻE: Nie zgadniecie, jak książę George i księżniczka Charlotte zwracają się do żony księcia Karola, Camilli Parker Bowles!

Dla nikogo nie jest nowością, że następny w kolejce do korony jest jej syn Karol. Co ciekawe, w dniu przejęcia władzy w monarchii, niezależnie od tego, kiedy nastąpi, on także doświadczy bezprecedensowej sytuacji:  będzie najstarszym w historii członkiem rodziny królewskiej obejmującym tron. To zresztą nie jedyny przywilej, jakim stanie się jego udziałem - książę Karol jest także jedynym członkiem rodziny królewskiej, któremu po głośnym rozwodzie (i skandalu z Camillą Parker Bowles w roli głównej, która to zresztą bezpośrednio przyczyniła się do rozpadu jego małżeństwa) pozwolono ponownie się ożenić zachowując tytuł. Przed laty brat jego dziadka przypłacił podobną sytuację utratą piastowanego urzędu - gdy Edward VIII zdecydował się poślubić Wallis Simpson, zmuszono go do abdykacji. 

ZOBACZ TAKŻE: Książę George na balkonie Pałacu Buckingham to najsłodsza rzecz, jaką dzisiaj zobaczycie!

A czy kiedy królowa Elżbieta II nie będzie w stanie dalej pełnić służbowych obowiązków i Karol obejmie tron, Camilla Parker Bowles zostanie królową? Choć zasady sukcesji tronu są dosyć proste, w tym miejscu sytuacja trochę się komplikuje. Karol i Camilla znają się od lat, a ich namiętny związek zaczął się na długo zanim powiedzieli sobie tak: sięgał czasów, gdy oboje tkwili w poprzednich, nieudanych małżeństwach. Gdy finalnie udało im się związać także w świetle prawa powstał kłopot, jak tytułować Camillę w przypadku, gdyby Karol został królem. Ze względu na okoliczności (a przypuszczalnie, także pamięć o Dianie), odmówiono jej początkowo tytułu księżnej, który zastąpiono mianem princess consort (księżna małżonka) - ale jak się okazuje, ten zniknął w ostatnich miesiącach z formalnych dokumentów. Według wielu ta sytuacja jednoznacznie wskazuje na to, że Camilla jednak otrzyma tytuł królowej. Jak uważacie, zasłużenie?

ZOBACZ TAKŻE: Księżniczka Charlotte w okularach przeciwsłonecznych skacząca i robiąca fikołki, skradnie Wasze serce!