Czy kolczyk w penisie zwiększa doznania seksualne?

Większość mężczyzn, którzy​ decydują się na przekłucie miejsc intymnych, robi to z powodu chęci urozmaicenia doznań seksualnych. Zarówno swoich, przez stymulację wrażliwych punktów penisa ozdobą, jak i partnera lub partnerki. Czy faktycznie taki piercing pomaga zwiększyć przyjemność ze zbliżeń? Zdania są podzielone, a wszystko zależy nie tylko od osobistych preferencji, ale i rodzaju przekłucia. Wyróżniamy kilkanaście rodzajów przekłuć męskich genitaliów, między innymi:

- ampallang - kolczyk w żołędzi prącia

- dydoe - przekłucie brzegu żołędzi

- guishe - przekłucie skóry pomiędzy odbytem a moszną (zazwyczaj w poprzek szwu)

- frenum - przekłucie wędzidełka penisa

- Prince Albert - przekłucie żołędzi przez cewkę moczową

- scrotal - przekłucie moszny

Zobacz także:

- foreskin - piercing napletka

- pubic - przekłucie wzgórka łonowego

- dolphin - przekłucie wędzidełka, wzdłuż szwu i cewki moczowej

- beads/pearling - kuleczki (silikonowe), umieszczane na stałe pod skórą penisa

Jak łatwo wywnioskować po miejscach przekłuć, część z nich stymuluje przede wszystkim właściciela (np. guishe), a część może zapewnić nowe doznania również partnerce/partnerowi seksualnemu. Kolczyki, takie jak scrotal, czy pubic, mogą np. stymulować łechtaczkę partnerki podczas stosunku. Kolczyki, które są umieszczane na żołędzi lub innych częściach prącia, wprowadzanych do pochwy, mogą pogłębić przyjemność ze zbliżenia, lub odwrotnie - powodować dyskomfort, ból, a nawet rany. Z pewnością warto skonsultować wykonanie tego rodzaju przekłucia z naszą drugą połówką - takie niespodzianki nie u wszystkich wywołają ekscytację. Na szczęście, biżuterię, która okazała się “klapą”, można też w każdej chwili wyjąć.

Czy kolczyk w genitaliach boli?

Piercing intymny kojarzy się z dużym bólem. Wiele osób wzdryga się na samą myśl kolczykowania swojego przyrodzenia, jednak dużo zależy tu od przekłuwanego miejsca. Kolczyki powierzchniowe, na przykład na skórze między odbytem, a moszną, wzgórku łonowym, czy napletku, są w podobnym stopniu bolesne, co piercing twarzy. Dość duży dyskomfort podczas zabiegu mogą wywołać natomiast przekłucia żołędzi (podobnie jak kolczyk w łechtaczce u kobiet), czy wędzidełka, z uwagi na silne unerwienie tych tworów.

Jeśli nie ma przeciwwskazań medycznych, można zapytać piercera o dostępność kremu lub sprayu znieczulającego, co może zmniejszyć odczucia bólowe podczas przekłuwania. Sam zabieg wykonywany jest szybko - po dezynfekcji wybranego miejsca, piercer przebija je wenflonem, a następnie w miejsce igły wkłada kolczyk. Procedura, w zależności od doświadczenia piercera, trwa około kilkanaście sekund.

Przy tej okazji warto wspomnieć, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na noszenie tego typu ozdób. Zanim piercer przejdzie do zabiegu, wnikliwie przepyta klienta, poinformuje go o możliwych powikłaniach, a przede wszystkim sprawdzi jego cechy anatomiczne - niektóre z nich mogą nie pozwolić na wykonanie danego przekłucia.

Jak długo goi się kolczyk w penisie?

W zależności od typu przekłucia, kolczyk w penisie całkowicie goi się przez 3 do nawet 12 miesięcy. Nawet przez kilka tygodni po wizycie w salonie piercingu, należy przestrzegać pewnych reguł pielęgnacji. Przede wszystkim higiena: kolczyk należy przemywać kilka razy dziennie roztworem soli fizjologicznej, srebra koloidalnego lub innym środkiem, poleconym przez piercera. Warto na ten czas zrezygnować z silnie perfumowanych żeli pod prysznic, a także unikać produktów z zawartością składników chłodzących, na przykład mentolu (może sprawić ból). Specjaliści polecają również noszenie opiętej bielizny, aby zminimalizować ruch prącia/moszny, należy też zrezygnować z penetracji, masturbacji, a także seksu oralnego, aby partner lub partnerka, nie przenieśli bakterii na świeże przekłucie. Powodem jest również mocne przekrwienie penisa podczas erekcji, które może poskutkować krwawieniem.

Zagrożenia po zrobieniu kolczyka w penisie

Piercing penisa, tak jak wszystkich innych miejsc na ciele, wiąże się z pewnym ryzykiem. W tym przypadku jednak, konsekwencje mogą być o wiele poważniejsze, niż np. powikłania po przekłuciu ucha. Pierwszą z nich, jest zainfekowanie przekłutego miejsca. Może zdarzyć się to wtedy, kiedy nie korzystamy z usług profesjonalnego piercera, który zapewnia stuprocentową higienę wykonywanego zabiegu. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i może doprowadzić do trwałego uszczerbku na zdrowiu narządów rodnych, gdyż do wykonywania tego typu modyfikacji kluczowa jest świetna znajomość nie tylko zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ale również anatomii człowieka.