Czy nosić skarpetki do sandałów? I jak to robić, by nie zaliczyć wpadki?

To właśnie po nim można było poznać polskiego turystę za granicą. I niestety nie był to komplement, bo połączenie do niedawna uważane było za jedno z bardziej obciachowych. Teraz jednak wszystko się zmieniło. Na pytanie: czy można nosić skarpetki do sandałów, odpowiedź brzmi więc tak! A właściwie nie tylko można, ale wręcz jest to mile widziane! Podziękujcie projektantom mody, którzy duet lansują na światowych wybiegach. A także influencerkom, które pokochały ten trend. 

Dobierając skarpetki do sandałów, a także innych modeli obuwia, takich jak loafersy, drewniaki a nawet sneakersy, fashionistki kierują się jednak kilkoma zasadami. Bo choć pod tym względem wszystko już wypada (nie martwcie się więc, że zaliczycie wpadkę), kilka połączeń wygląda szczególnie fajnie. Podpowiadamy więc, czym się kierować, zakładając skarpetki do sandałów i innych butow modnych na wiosnę. I dobieramy je w pary na przykładach. 


fot. Getty Images

Jak dobrać skarpetki do butów? 

Przyjęło się, że skarpetki dobieramy albo pod kolor spodni albo butów (a nie na przykład innego elementu garderoby). Nie oznacza to jednak, że muszą być dokładnie w tym samym odcieniu. Mogą mieć „tylko”  wspólny akcent kolorystyczny albo być utrzymane w tej samej tonacji barwnej, ale niekoniecznie w tym samym odcieniu. Spokojnie więc możemy łączyć ze sobą np. różne odcienie niebieskiego albo róż z czerwienią (tak, to połączenie też kiedyś było uznawane za zabronione, a dziś jest pożądane). Tej wiosny modne jest także zestawianie ze sobą cukierkowych, pastelowych odcieni: różu i błękitu, mięty i fioletu itd. 


fot. Getty Images

Współnym mianownikiem skarpetek i butów może być także wzór. W tym sezonie szczególną popularnością cieszą się kwiaty – ze stokrotkami na czele. Albo motyw szachownicy. Nic nie stoi jednak także na przeszkodzie, by zeswatać ze sobą kratkę i paski. Oto nasze podpowiedzi:


fot. Getty Images

Zobacz także:

Buty i skarpetki można łączyć też na zasadzie kontrastu. I to na kilku zasadach. Po pierwsze, fashionistki przywracają do łask grube skarpety – ciepłe i trochę siermiężne, które zakładają do butów lżejszych w wyrazie. Najlepiej zresztą zobaczcie same:


fot. Getty Images

Miłośniczki mody lubią też połączenie czerni i bieli – i do czarnego obuwia zakładają białe skarpetki. Jakie buty sprawdzają się w takim wydaniu najlepiej? Klasyczne birkenstocki albo ultramodne w tym sezonie loafersy na solidnej podeszwie.

Kolejny trend? Renesans popularności w tym sezonie przeżywają cieniutkie skarpetki. To właśnie one będą najlepszym wyborem w przypadku bardziej „wyjściowych” stylizacji. Do sandałów można założyć je idąc nie tylko do pracy, ale i na ślub czy inne przyjęcie. Na podobnej zasadzie buty można łączyć też z cieniutkimi rajstopami.


fot. Getty Images


fot. Getty Images


fot. Getty Images