W 2017 roku pojawił się pierwszy sezon serialu Mindhunter, w którym przedstawiono FBI w latach 70., a dokładnie dwóch agentów, którzy pracowali nad zmianą oblicza kryminologii. Bohaterowie spotykają się z najsłynniejszymi mordercami i rozmawiają z nimi, by zgłębić tajemnicę ich umysłów i zbliżyć się do poznania istoty bezwzględnego zła. Praca nad opracowaniem profili psychologicznych zbrodniarzy była przedstawiona na tyle ciekawie, że serial doczekał się kontynuacji. W 2019 roku fani i fanki tytułu mieli okazję poznać nie tylko kolejnych morderców i ich skomplikowane historie, ale również dalsze losy agentów FBI. Minęły kolejne dwa lata i „Mindhunter 3” nie trafił na Netflixa. Nawet nie pojawiła się jakakolwiek zapowiedź, że w ogóle powstanie. Czy twórcy uznali formułę za wyczerpaną? Ostatnie słowa jednego z reżyserów „Mindhuntera” jasno wskazują, że nie. Sprawdź, jak wspomóc go w realizacji nowego sezonu serialu!

Reżyser „Mindhuntera” o trzecim sezonie serialu

„Jeśli narobicie wystarczająco dużo hałasu, to może się to faktycznie wydarzyć...” – zaapelował Asif Kapadia, który był jeden z reżyserów pracujących przy pierwszym sezonie „Mindhuntera”.

W swoim wpisie na Twitterze oznaczył Netflix i napisał, że widzowie i widzki z całego świata chcą przekazać platformie informację, że istnieje zapotrzebowanie na trzeci sezon „Mindhuntera”.

W październiku ubiegłego roku producent wykonawczy, David Fincher, zasugerował, że jest mało prawdopodobne, aby powstała kontynuacja, co samo w sobie nastąpiło po tym, jak Netflix potwierdził, że serial został na czas nieokreślony zawieszony. Konsekwencją tego było zwolnienie z kontraktów gwiazd tego serialu – Jonathana Groffa, Holta McCallany’a i Anny Torv. Fincher powiedział wtedy, że „Mindhunter” jest najprawdopodobniej skończony i dodał – „Jak na taką oglądalność, jaką miał, to był drogi serial”.

W kwietniu pojawiły się doniesienia, że Fincher prowadzi rozmowy z Netflixem w sprawie przywrócenia serialu.

„Wszystko, co mogę powiedzieć o „Mindhunterze” to to, że rozmowy między Netflixem a Fincherem trwają. Dyskutują o możliwości przywrócenia serialu na kolejny sezon” – przekazał portal SmallScreen powołując się na źródło z bliskiego otoczenia Netflixa. „To wciąż jest na bardzo wczesnym etapie, ale Fincher wydaje się być optymistycznie nastawiony do projektu” – kontynuował.

W zeszłym tygodniu pojawiły się spekulacje, że kontynuacja „Mindhuntera” faktycznie nastąpi. Wszystko za sprawą teasera, który opublikował Netflix. Było to jednak zanim potwierdzono, że Fincher faktycznie wypuszcza nowy serial dokumentalny pod tytułem „Voir”. Czy zatem ostatnią nadzieją jest odpowiedź na apel Asifa Kapadii? Czy „Mindhunter 3” kiedykolwiek powstanie?