Rok szkolny zakończył się w zeszłym tygodniu, więc dla niektórych od kilku dni trwają upragnione wakacje. Inni walczą na studiach z ostatnimi egzaminami podczas sesji, a pozostali czekają na wymarzony urlop od pracy, aby oderwać się na 2 tygodnie od obowiązków i odpocząć. Niezależnie od tego, co zaplanowaliście na tegoroczne wakacje, polecamy włączyć do letniej rutyny nadrobienie literackich zaległości.

Każdy z nas ma książki, które czekają na półce, abyśmy je przeczytali. Wakacje to świetny moment, aby to zrobić i zmniejszyć stos. Jeżeli jednak brakuje Wam pomysłów albo chcielibyście odkryć nowe powieści, dobrze trafiliście. W naszej galerii znajdziecie 20 pozycji, które według czytelniczek Glamour.pl są na obowiązkowej liście do nadrobienia.

Dziewczyny z Glamour GIRLS, zamkniętej grupy na Facebooku, do której możecie dołączyć tutaj, polecają nie tylko kosmetyki, ale także książki, które powinniście nadrobić w wolnej chwili. W propozycjach naszych czytelniczek znalazły się kryminały, m.in. Noc Bernarda Miniera, wiele z nich zachęca do przeczytania Carlosa Ruiza Zafóna, przede wszystkim powieści Cień wiatru. Nie zabrakło również bestsellerów, jak np. Tysiąc wspaniałych słońc Khaled Hosseini, Emigrantek Janice Y.K. Lee czy Diabeł ubiera się u Prady Lauren Weisberger i Dlaczego mężczyźni kochają zołzy Sherry Argov. Urlop to także dobry moment, aby przeczytać klasyki, np. Zabić drozda Nelle Harper Lee lub jakąkolwiek książkę Jane Austen. Nie zapomnijcie o literaturze pięknej, a z ostatnich wydanych pozycji warto sięgnąć po Jak zawsze Zygmunta Miłoszewskiego.

Czytelniczki GLAMOUR polecają: najlepsze kosmetyki do 20 zł >>>

Wszystkie propozycje książek, które warto przeczytać w wakacje, znajdziecie poniżej!