Damiano David – członek włoskiego zespołu Måneskin to największy przystojniak Eurowizji 2021

Też zastanawiacie się, jak to się stało, że wcześniej nie słuchałyście Måneskin i nie wzdychałyście do lidera zespołu Damiano Davida? No cóż, lepiej późno niż wcale. Dzięki wygranej w 65. edycji Eurowizji, istniejący od 2016 roku włoski zespół rockowy poznał świat i nie mamy wątpliwości, że będzie to dla niego trampolina do międzynarodowej kariery. Warto więc wiedzieć, że Måneskin składa się z czterech osób. Pomysłodawczynią nazwy, która po duńsku oznacza „światło księżyca”, jest gitarzystka zespołu Victoria De Angelis, jedyna dziewczyna w zespole. Drugim gitarzystą jest Thomas Raggi, perkusistą – Ethan Torchio.

Śpiewa Damiano David i to właśnie on jest w centrum uwagi. Nie tylko ze względu na swój głos, żywiołowość i charyzmę, ale i dlatego, że po prostu świetnie wygląda. Nie mamy więc wątpliwości, że od teraz to właśnie on będzie bożyszczem setek tysięcy kobiet (choć pewnie nie tylko ich). Co zresztą już się dzieje. Dowód? Wzrost popularności muzyka na Instagramie. Jego profil – @ykaaar obserwuje ponad 4,1 mln osób i liczba ta stale rośnie (od finału Eurowizji urosła ponad trzykrotnie). I nie mamy wątpliwości, że za sprawą występu Måneskin podczas tegorocznego Polsat SuperHit Festiwalu jeszcze bardziej zaskarbi sobie sympatię fanów. Niezależnie od płci. 

Damiano David i Maneskin w Operze Leśnej w Sopocie podczas Polsat SuperHit Festiwalu

Damiano David wraz z koleżanką i kolegami z zespołu dali bowiem w Sopocie prawdziwe show. Nie dość, że w Operze Leśniej zaśpiewali swoje największe przeboje: „I Wanna Be Your Slave”, „Zitti E Buoni” czy „Lividi Sui Gomiti”, to jeszcze odebrali Złotą Płytę z rąk Michała Szpaka. Damiano David nie byłby jednak sobą, gdyby nie wymyślił jeszcze czegoś. Swój występ w Sopocie zakończył pocałunkiem z kolegą z zespołu – Thomasem Raggi. A przemowa, którą wygłosił później jednoznacznie świadczyła o tym, że zrobił to w geście solidarności ze społecznośćią LGBT. „Uważamy, że wszyscy powinni mieć prawo, by robić to bez lęku. Uważamy, że wszyscy powinni być absolutnie wolni i mieć prawo, by być kim tylko k... chcą” – zadeklarował. W podziękowaniu polskiej publiczności zespół zamieścił zresztą ten fragment z koncertu na swoim Instagramie. 

Damiano David – Kim jest i jak wygląda [zdjęcia]?

Damiano David urodził się 8 stycznia 1999 roku, ma więc 22 lata. Jego znakiem rozpoznawczym są ciemnobrązowe oczy i tajemnicze spojrzenie, które podkreśla ciemnym makijażem (często podkreśla oczy czarną kredką), a także charakterystyczny profil. Z fryzurą eksperymentuje. Teraz ma stosunkowo krótkie włosy – do ucha, choć na Instagramie można go zobaczyć także z włosami w wersji long. I w obu wygląda hot! Damiano David ma 180 cm wzrostu. 

Damiano David – Czy ma dziewczynę? 

Niestety, ma też dziewczynę. Plotkowano, że coś więcej łączyło go z koleżanką z zespołu Victorią De Angelis, a także modelką Drusillą Gucci, ale jego serce od dawna należy do Giorgii Solerii, także modelki. Z którą zresztą jest zaręczony. Para długo utrzymywała związek w tajemnicy. Choć fanki i fani muzyka odnotowali kilka szczegółów, które pomogły im połączyć kropki. Damiano David miał choćby opublikować na TikToku wideo nagrane we wnętrzu mieszkania Solerii (ona także pokazała je w social mediach). Modelka była też jedną z 57 osób, które muzyk obserwował na Instagramie i regularnie lajkował jej posty. Na Instagramie zresztą Damiano David w końcu pochwalił się związkiem. „Po czterech latach możemy powiedzieć, prawda?” – napisał pod zdjęciem, na którym przytula narzeczoną. Ech...