Ostatnio pisałyśmy o tym, jaki strój sprawdzi się najlepiej podczas egzaminu maturalnego. Już na samym początku zwróciłyśmy uwagę na to, że podczas matury obowiązuje pewien niepisany dress code. Pamiętajcie, aby idąc na egzamin, postawić na ubrania i dodatki o dość prostych krojach, a przede wszystkim utrzymane w stonowanych barwach. Do tak zwanych – bezpiecznych kolorów należy między innymi czerń, szkolny granat oraz różne odcienie szarości. Szukając odpowiedniego stroju na maturę, zrezygnujcie też z krzykliwych wzorów (na przykład zwierzęcych printów), czy awangardowych zdobień.

Oczywiście, podczas egzaminu najbardziej liczy się wiedza – co do tego nie mamy wątpliwości. Uważamy jednak, że odpowiedni strój na maturę też jest bardzo ważny. Wbrew pozorom nie chodzi tutaj o wygląd (chociaż większość z nas chce prezentować się dobrze i naszym zdaniem nie ma w tym nic złego), ale o komfort. W trakcie pisania egzaminu dojrzałości (czyli kilku godzin, podczas których nie ma żadnej przerwy, a wszystkie wasze ruchy mogą zostać uznane za podejrzane) musicie pamiętać o swojej wygodzie – nie powinno was nic uwierać, obcierać, czy krępować. Poza tym, wiemy z doświadczenia, że odpowiednio dobrany strój dodaje pewności siebie, a tej podczas jakiegokolwiek egzaminu potrzebuje każdy! W związku z tym, postanowiłyśmy znaleźć outfit, który wprawdzie nie zagwarantuje wam zdania matury, ale sprawi, że skupicie się na rozwiązywaniu zadań, a nie poprawianiu swojego wyglądu.

Matura 2019: Jak ubrać się na egzamin maturalny, aby wyglądać modnie? >>>

Garnitur damski, czyli idealny strój na maturę 2019

Jedną z najwygodniejszych i najbardziej stylowych propozycji na maturę (czy jakikolwiek inny egzamin) jest garnitur damski. W przypadku tak oficjalnych okazji, kostium damski ze spodniami najlepiej będzie się prezentować w towarzystwie białej koszuli (o bluzkach, idealnych na maturę pisałyśmy TUTAJ) i mokasynów lub ultra modnych w tym sezonie loafersów. Zdecydowanie odradzamy szpilki. Szczególnie zachęcamy was do wyboru gładkiego garnituru, pozbawionego jakichkolwiek zdobień, czy przeszyć. Jeżeli jednak wolicie wzorzyste ubrania, to zdecydujcie się na taki, pokryty elegancką kratą. Dzięki temu będziecie wyglądać niezwykle szykownie!

Strój na maturę: gdzie kupić modny garnitur damski?

Eleganckie garnitury damskie kupicie nawet w najpopularniejszych sieciówkach. Koniecznie zajrzyjcie do naszej galerii, w której znajdziecie propozycje modnych kostiumów damskich. Wiemy, że ceny niektórych z nich mogą się wydawać dość wysokie, jednak gwarantujemy, że dobry garnitur – w ponadczasowym kolorze – jeszcze długo pozostanie w trendach, a wam posłuży podczas innych okazji, chociażby rozmowy rekrutacyjnej.

Trendy wiosna 2019: modne marynarki i żakiety z sieciówek, które założysz na maturę, pierwszą rozmowę o pracę i które później możesz nosić na co dzień >>>