Uwielbiamy takie akcje! Spotify zaprosiło znane i lubiane nazwiska ze świata rozrywki, muzyki czy sportu, by użyczyły swoich głosów do opowiedzenia historii najsłynniejszego młodego czarodzieja w historii literatury i kina. Tak, chodzi oczywiście o Harry’ego Pottera, którego stworzyła brytyjska pisarka J.K. Rowling, a na ekranie wcielił się w niego Daniel Radcliffe. I to właśnie jemu jako pierwszemu przypadła w udziale przyjemność przeczytania fragmentu pierwszego tomu serii, czyli Harry Potter i Kamień Filozoficzny, a dokładnie pierwszego rozdziału – Chłopiec, którzy przeżył (The Boy Who Lived).

Daniel Radcliffe, czyli filmowy Harry Potter, zdradził, którą część przygód czarodzieja lubi najbardziej >>>

Daniel Radcliffe czyta Harry'ego Pottera na Spotify!

Oprócz Radcliffe’a, który dzisiaj ma 30 lat, a filmowym czarodziejem został w wieku 11, lektorami w wyjątkowych audiobookach dostępnych w serwisie Spotify będą również Eddie Redmayne, który z kolei zagrał Newta Scamandera w prequelu historii Harry’ego Pottera, czyli serii Fantastyczne zwierzęta, jego koleżanka z planu Claudia Kim wcielająca się w rolę Maledictus w Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda, Stephen Fry, będący narratorem w brytyjskich wydaniach audiobooków powieści J.K.Rowling, brytyjska legenda piłki nożnej David Beckham, aktorki Dakota Fanning i Noma Dumezweni oraz wielu innych.

 

Najlepsze gry planszowe i towarzyskie dla fanów „Harry’ego Pottera” – umilą wam czas spędzony w domu >>>

Pierwszy audbiobook czytany przez Daniela Radcliffe’a jest już dostępny, a kolejne będą ukazywać się na Spotify raz w tygodniu aż do końca czerwca. W sumie będzie to 17 rozdziałów. Audibobooki można słuchać za darmo (a jeśli wolicie bez reklam, wykupujecie opcję Spotify Premium), a także oglądać na stronie Harry Potter At Home. Tam znajdziecie bowiem filmy z nagrań z udziałem czytających gwiazd. Zapis wideo z Danielem znaleźliśmy również na jego Instagramie!