Wojny i Noce Darii Zawiałow to zdecydowanie jedna z najbardziej oczekiwanych premier muzycznych tego roku! Z Helsinek, Daria uciekła myślami przy tworzeniu nowego materiału do Kraju Kwitnącej Wiśni. Inspiracje mangą i filmami anime można było dostrzec już przy pierwszych zapowiedziach płyty na ilustracjach autorstwa Agnieszki Gokunobaki Szajewskiej.

Wówczas jednak chyba jeszcze nikt się nie spodziewał, że wokalistka postanowi „ożywić” swoją mangową postać. Tymczasem na kilka godzin przed premierą płyty na YouTube możemy zobaczyć niespełna czterominutowy teledysk, który rozmachem i fabułą przypomina zwiastun mrocznego, futurystycznego anime!

Za realizację tego wideo odpowiada Platige Image, czyli studio filmowe odpowiedzialne za między innymi Katedrę Tomasza Bagińskiego, czyli docenioną w kraju i na świecie kultową animację. Pomysł w głowie Darii na krótki film anime do utworu Wojny i Noce pojawił się już na samym początku tworzenia konceptu na szatę graficzną albumu. Ostatecznie reżyserią zajął się Tomek Miazga z frijstajlo! Klip do Wojen i Nocy to efekt kilkumiesięcznej pracy całego sztabu ilustratorów i animatorów.

Teledysk podprowadza fanów pod premierę albumu, który będzie dostępny we wszystkich serwisach streamingowych już za kilka godzin! Wojny i Noce to kolejny album będący flirtem z francuską elektroniką, przygotowany w songwriterskim duecie Daria + Michał Kush. Na płycie będziemy mogli usłyszeć syntezatory inspirowane brzmieniem lat 80., ale nie zabraknie także mocnych, gitarowych brzmień.

Na chwilę obecną „Wojny i Noce” to najbardziej przeze mnie przemyślany album i najbliższy memu sercu. Najbliższy temu, co chciałabym robić. Jak grać i jak sama dzisiaj siebie widzę. Bardzo ważne na tej płycie są dla mnie na pewno teksty, po raz pierwszy tak osobiste – mówi Daria.

Album promują także single Kaonashi oraz Za krótki sen nagrany wraz z Dawidem Podsiadło. Oba utwory zdążyły już uzyskać status Złotej Płyty.