Czegoś takiego jeszcze nie było! Pisaliśmy to przy okazji informacji o połączeniu sił dwóch najpopularniejszych artystów młodego pokolenia w Polsce, a teraz powtarzamy ten komunikat, bo charakter eventu jest naprawdę wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju. Kilka dni temu Taco Hemingway i Dawid Podsiadło poinformowali, że zagrają razem na jednej scenie. Muzycy zakomunikowali również, że będzie to ostatni koncert każdego z nich w 2019 roku. Fani oszaleli, a liczba polubień i komentarzy pod postami na kanałach społecznościowych wyniosła kilkadziesiąt tysięcy. Pierwsze ogłoszenie dotyczące tego wyjątkowego wydarzenia było dość oszczędne, jeśli chodzi o szczegóły. Dzisiaj dowiedzieliśmy się o wiele więcej na ten temat. Taco Hemingway i Dawid Podsiadło jako pierwsi polscy artyści zagrają w obiekcie, który mieści ponad 70 tysięcy osób. Domyślacie się już o jakie miejsce chodzi? Wszystkie informacje, takie jak miejsce, data i bilety na pierwszy i ostatni wspólny koncert Dawida i Filipa znajdziecie poniżej.

Taco Hemingway i Dawid Podsiadło zagrają wspólny koncert. Znamy miejsce i datę

Dawid Podsiadło i Taco Hemingway zagrają koncert 28 września tego roku. Jako pierwsi polscy muzycy wystąpią na stadionie PGE Narodowy, co oznacza dla nich ogromny sukces i pokazuje skalę popularności artystów. To do nich należą wszystkie notowania list przebojów – zarówno Filip, jak i Dawid znaleźli się na podium najlepiej sprzedawanych płyt w 2018 roku według OliS. Są również najczęściej słuchanymi muzykami na platformie Spotify. Ich trasy koncertowe wyprzedały się do ostatniego biletu: Taco Hemingway wraz z Quebonafide, występując jako Taconafide, zgromadzili prawie taką samą publiczność jak Depeche Mode na zeszłorocznym festiwalu Open'er, natomiast Dawid Podsiadło wyprzedał czterokrotnie warszawski Torwar.

Jeśli chodzi o bilety na koncert Taco Hemingway'a i Dawida Podsiadły, trafią one do sprzedaży 17 maja w piątek o godzinie 12:00 na stronie eBilet.pl. Na wydarzenie obowiązują bilety imienne. Co więcej, jedna osoba może kupić maksymalnie 6 wejściówek. Użytkownicy Allegro mają szansę, aby wcześniej zdobyć bilety. 15 maja w środę o godzinie 12:00 na stronie eBilet.pl pojawi się taka możliwość. Maksymalna liczba wejściówek, które można kupić w przedsprzedaży to 4 sztuki. Podejrzewamy, że tak jak w przypadku tych dwóch artystów bywa, bilety znikną w błyskawicznym tempie. Oznacza to, że Taco Hemingway i Dawid Podsiadło będą nie tylko pierwszymi polskimi gwiazdami, które zagrają koncert na PGE Narodowy, ale również jako pierwsi wystąpią dla pełnego stadionu, czyli przed ponad 70-tysięczną publicznością.