Fani i fanki najpopularniejszego wokalisty z Polski doczekali się. Dawid Podsiadło zaprezentował pierwszy singiel zapowiadający jego nowy album. Wszyscy ci, którzy spodziewali się łatwego, lekkiego i przyjemnego „letniaka”, mogli się jednak nieźle zaskoczyć. Autor hitu „W dobrą stronę” rozpoczął bowiem promocję swojego wyczekiwanego wydawnictwa od zaangażowanego społecznie kawałka z mocnym, przewrotnym tekstem. W utworze zatytułowanym „Post” artysta bierze na tapet trudny i niewygodny temat hipokryzji.

Dawid Podsiadło powraca z mocnym singlem

W swoim najnowszym singlu zwycięzca drugiej edycji programu „X Factor” wytyka m.in. obłudę osób, które na co dzień często powołują się na wartości moralne i religię.

A ja tu poszczę, bo piątek
Więc rybę mam na obiad
I zemszczę się, pomszczę

Piosenkarz wypomina „strażnikom moralności” zaściankowe myślenie, nacjonalizm, homofobię i szowinizm.

Nie będzie żaden Niemiec
Czy inny cudzoziemiec
Co dzień spluwał mi w twarz

Zabierz te Pottery
Te tęczowe rowery
Weź mi to wszystko spal

(...)
Kobieto weź nie pyskuj
Na moim świecie dysku
Masz mi rodzić i prać

Dawid Podsiadło wyjaśnia znaczenie piosenki „Post”

O tym, dlaczego w zasadzie Dawid Podsiadło zdecydował się nagrać utwór o takiej tematyce dowiadujemy się z wpisu na jego oficjalnym fan page'u.

Nie jestem nawet strażnikiem Teksasu więc tym bardziej średni ze mnie strażnik moralności. Natomiast wiem, że przez całe życie jedna cecha mnie nadzwyczajnie wkurza zarówno u mnie jak i u innych. To hipokryzja - napisał.

Z tą, którą mam w sobie, walczę na co dzień. I, jak to zwykle w walce bywa, raz wygrywam, raz przegrywam. Natomiast o tej, do której nie dosięgam - piszę piosenki. Często wydaje się nam, że nasz punkt widzenia to jedyny słuszny punkt - czytamy.

Tworząc POST chciałem przypomnieć starą jak świat maksymę, że jeśli chcemy zmieniać świat na lepsze, to warto najpierw popracować nad sobą - dodał.

Zobacz także:

Pierwszego singla z planowanej na jesień płyty Dawida Podsiadły możecie posłuchać poniżej.