Delikatny makijaż ślubny, czyli jaki?

Najlepszym przykładem tego, jak można podkreślić atuty i zatuszować niedoskonałości skóry jest makijaż no make-up. Przy czym tylko pozornie jest to trend w wizażu, który ma zaledwie „udawać” make-up. W istocie, tworząc ten efekt wizażystka może użyć wielu kosmetyków. Dzięki temu twarz wygląda bardzo naturalnie, przy jednoczesnym zakamuflowaniu niedoskonałości skóry i uwypukleniu na przykład pięknych kości policzkowych, oczu, konturu ust.
 

Dlaczego naturalny makijaż ślubny może być odpowiedni na ten wielki dzień? Ponieważ dobrze wykonany świetnie komponuje się z wieloma sukniami, które dziś są na topie: koronkowymi, lekko przejrzystymi, pokazującymi atuty sylwetki, ale i ze zwiewnymi mgiełkami czy sukniami w stylu boho.

Jeśli macie mało wyrazistą oprawę oczu, można oczywiście wzmocnić ich rysunek. Nadal jednak warto utrzymać naturalną kolorystykę (nude) i użyć jedynie akcentów kontrastujących z odcieniami tęczówki. To ona, jak i naturalnie wyglądające brwi – i oczywiście rzęsy – zagrają główną rolę w spektakularnym looku.

Zdecydowanie mocny makijaż, a może nawet odmienna stylizacja mogą się świetnie sprawdzić w trakcie sesji ślubnej, która zazwyczaj jest realizowana w innym dniu niż odbywa się uroczystość.

Modne sukienki na wesele. Jaką kreację wybrać, aby wyglądać stylowo na przyjęciu weselnym w sezonie wiosna-lato 2019?

Makijaż na wesele – jak uniknąć karykaturalnego wyglądu 

Zachęcając was do wzięcia pod uwagę makijażu na bazie elementów nude, dającego efekt no make-up, mamy przede wszystkim intencję, aby ostrzec was przed ryzykiem stylizacji, która – pod przykrywką „intencji bycia” wyrazistą na zdjęciach – w rzeczywistości odbierze wam wszystkie atuty urody i sprawi, że będziecie wyglądać sztucznie i... jak nie wy. Oczywiście pomiędzy tymi dwiema skrajnościami jest cały wachlarz przepięknych makijaży, które bywają mocne, ale kluczowe jest to, aby makijaż podkreślał wasz urok i zdobił, a nie tworzył nową twarz.


„To, co czasem można zaobserwować na fotografiach z makijaży próbnych, które dziewczyny konsultują z członkiniami grup dla panien młodych, na przykład na Facebooku, to makijaż, który wygląda jak zbiór nałożonych kolorów na twarz. A przecież nie o to chodzi w makijażu...” – mówi Anna Machnowska z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl. „Osobiście uważam, że poddanie swojej stylizacji takiej ocenie, szczególnie w zestawieniu z suknią nie jest złym pomysłem, pod warunkiem, że jesteśmy odporni na często mocno agresywną krytykę. (śmiech) Wiele dziewczyn jest jednak bardzo życzliwych, a przede wszystkim Polki mają naprawdę świetny gust (!) i tendencję do stylizacji bliżej elegancji niż przeciętności, więc takie „masowe” porady mogą być naprawdę dobrym zwierciadłem”,  radzi ekspertka.

Suknia ślubna z sieciówki - wiemy, gdzie kupicie ją za mniej niż 150 zł!
 

 

Makijaż na wesele – inspiracje

Gdzie szukać inspiracji na delikatny makijaż na wesele? „Oczywiście najlepiej na zdjęciach z sesji ślubnych”, mówi Anna Machnowska. „Wertując tysiące zdjęć, które nadsyłają do nas fotografowie, wybieramy te, w których – poza kunsztem fotografa i pomysłem na sesję – dostrzec można ciekawe stylizacje par młodych. Patrząc po odzewie panien młodych – to właśnie fotografie z realnych ślubów są najczęściej dla nich inspiracją", dodaje nasza ekspertka. „Nie powinno to dziwić, ponieważ w publikowanych sesjach i reportażach można znaleźć nie tylko pomysły na swój ślub, ale i osoby o podobnym do nas typie urody, czy atutach, które sami chętnie byśmy podkreślili, na przykład właśnie makijażem”, podsumowuje Anna Machnowska.
 

Makijaż na wesele – wybór wizażystki

Kiedy macie już wybrane inspiracje i szukacie odpowiedniej osoby do zrealizowania marzeń o ślubnym wizerunku, czas na poszukiwania wizażystki. Gdzie jej szukać i jak sprawdzić, czy to osoba, która sprosta waszym oczekiwaniom?

Szukacie idealnej sukienki dla druhen? Polska marka ma w ofercie model, który zawiążecie na 30 różnych sposobów

„Najczęstszy sposobem, który pozwala przyszłym pannom młodym znaleźć idealną wizażystkę są grupy tematyczne w mediach społecznościowych, portale ślubne, a przede wszystkim polecenia od znajomych", podpowiada Anna Machnowska z portalu-katalogu ślubnego PlanujemyWesele.pl. „Prędzej wybierzemy kogoś, kto ma wykonać tak „koronkową” pracę, jaką jest makijaż, widząc efekt pracy na żywo, na przykład u koleżanki na imprezie lub na zdjęciach. Możemy też wówczas dopytać o szczegóły współpracy. Jednak należy pamiętać, że bez spotkania z polecaną osobą i makijażu próbnego, nie powinno się podejmować decyzji. Każda twarz jest inna, nie ma dwóch identycznych osób, dlatego – mimo polecenia i zachwytów nad pracami danej wizażystki, danego wizażysty – warto podjąć indywidualne rozmowy, określić jasno oczekiwania i sprawdzić, czy specjalista/ka dobrze zrozumieli, o czym marzy przyszła panna młoda. Profesjonaliści potrafią, oprócz odtworzenia upatrzonego makijażu, dostosować go do danego typu urody, aby efekt był jak najbardziej zbliżony do oczekiwanego „ideału”, ale i doradzić inne rozwiązania, które – ich zdaniem – będą bardziej korzystne dla danej osoby i pozwolą osiągnąć zachwycający efekt, na przykład w połączeniu z daną stylizacją – dodaje Anna Machnowska.

Zobacz także:

Artykuł powstał we współpracy z PlanujemyWesele – portalem-katalogiem ślubnym, www.PlanujemyWesele.pl



Rocznice ślubu: Nazwy rocznic ślubu i ich znaczenie